TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Du Irake nužudyti žmonės tikrai yra dingę įkaitai, patvirtino Britanija

Šaltinis: 15min
0
A A

Du nužudyti žmonės, kurių palaikus britų pareigūnams perdavė Irakas, tikrai buvo tarp penkių britų, kurie 2007 metų gegužę buvo pagrobti Irake, sekmadienį sakė šaltinis Didžiosios Britanijos vyriausybėje.

Atpažinus palaikus, britų Užsienio reikalų ministerija susisiekė su žuvusiųjų šeimomis, praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC, kuris nurodo, kad atpažintų įkaitų vardai bus paskelbti vėliau.

Tuo tarpu „Sky News“ perduoda, kad nužudytieji yra Jasonas Creswellas and Jasonas Swindlehurstas.

Informacijos technologijų specialistą Peterį Moore`ą  ir keturis jo asmens sargybinius ginkluoti asmenys prie Finansų ministerijos Bagdade pagrobė 2007 metų gegužės 29 dieną. Nuo to laiko jie buvo matomi tik vaizdo kadruose, kuriuos pagrobėjai buvo paskelbę internete.

Britanijos Užsienio reikalų ministerija pareiškė nuogąstavimą, kad trims Britanijos piliečiams, tebesantiems pagrobėjų rankose, „gresia didžiulis pavojus. Kol kas neaišku, kaip tie įkaitai žuvo: jie galėjo būti nužudyti, galėjo žūti mėgindami pabėgti arba mirė nuo bado.

Grupuotė, laikanti įkaitus, vadina save „Islamo šiitų pasipriešinimu Irake.“ Ji kelis kartus išplatino vaizdo įrašus, grasindama nužudyti britus.  Buvo spėjama, kad ši grupuotė jau seniai žuvusių britų palaikus iškeitė į vieno savo kovotojo paleidimą iš Amerikos kalėjimo birželio 6 dieną.

Irako valdžia dviejų žuvusių britų palaikus diplomatams perdavė penktadienio vakarą, šeštadienį paskelbė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Davidas Milibandas.

Apie įkaitus žinoma labai mažai, nes didžiąją laiko dalį derybų dalyviai nenorėjo nieko apie juos skelbti.  Didžiosios Britanijos atstovas pareiškė, kad bus toliau mėginama „saugiai išlaisvinti įkaitus.“

P.Moore'as iš Linkolno miesto dirbo Irake Amerikos bendrovėje „Bearingpoint“, teikiančioje konsultavimo paslaugas vadybos srityje.  Keturi jo asmens sargybiniai buvo bendrovės „GardaWorld“ darbuotojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Irakas
Parašykite atsiliepimą apie 15min