Du Rusijos kosmonautai ir JAV astronautas išskrido į Tarptautinę kosminę stotį

Du rusų kosmonautai ir vienas amerikietis astronautas pirmadienį išskrido į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) Rusijos kosminiu laivu iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
Rusijos ir Amerikos astronautai
Rusijos ir Amerikos astronautai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Raketos startas ir pradinė skrydžio fazė įvyko tiksliai kaip planuota, o ši sėkmė pagerins Rusijos kosminės programos reputaciją, pašlijusią dėl kelių palydovų netekties iškeliant juos į orbitą.

„Viskas normalu; jaučiamės gerai“, – įgula pranešė skrydžių valdymo centrui, kuris nurodė, jog kosminis laivas „Sojuz TMA-22“ sėkmingai įskriejo į orbitą aplink Žemę.

Apsiniaukusį rytą raketa nešėja „Sojuz FG“ pakilo iš Baikonūro kosmodromo, kurį buvo padengęs anksti iškritęs sniegas.

Kosminis laivas, skraidinantis amerikietį Daną Burbanką ir rusus Antoną Škaplerovą bei Anatoliją Ivanišiną, turėtų susijungti su TKS, kurioje šiuo metu yra trys įgulos nariai, trečiadienį 5 val. 33 min. Grinvičo (7 val. 33 min. Lietuvos) laiku.

Šis pilotuojamas skrydis iš Baikonūro buvo pirmasis po to, kai JAV baigė eksploatuoti savo daugkartinio naudojimo erdvėlaivius, o Rusija liko vienintelė šalis, galinti skraidinti žmones į TKS.

Rugpjūtį orbitinę stotį turėjusi pasiekti nepilotuojama krovininė kapsulė „Progress“ nukrito Sibire tuojau po starto iš Baikonūro. Šis incidentas buvo didžiausia Rusijos kosminės programos nesėkmė per daugelį pastarųjų metų.

Rusija per pastaruosius 12 mėnesių per nesėkmingus raketų startus prarado tris navigacijos palydovus, vieną modernų karinį palydovą ir vieną telekomunikacijų palydovą.

Rusijos mokslininkai jau beveik prarado viltis atgaivinti Marso zondą „Fobos-Grunt“, kuris buvo paleistas lapkričio 9 dieną, tačiau nesugebėjo palikti Žemės orbitos ir pasukti Raudonosios planetos link.

Paskutinį kartą pilotuojamas kosminis laivas iš Baikonūro startavo birželį, o pastarosios problemos buvo labai apmaudžios Rusijai, mininčiai 50 metų sukaktį nuo Jurijaus Gagarino pirmojo skrydžio į kosmosą iš to paties istorinio kosmodromo.

Be to, Rusija per pastaruosius 12 mėnesių per nesėkmingus raketų startus prarado tris navigacijos palydovus, vieną modernų karinį palydovą ir vieną telekomunikacijų palydovą.

„Neturime „tamsių“ minčių, – A.Škaplerovo žodžius prieš skrydį citavo naujienų agentūra „Interfax“. – Mes pasitikime savo technologijomis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?
Reklama
„Telia“ kelia priklausomybės nuo telefonų klausimą – reklama skatins sąmoningą ekranų naudojimą