Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 13:44

Du trečdaliai jaunų amerikiečių nežino, kad per Holokaustą buvo nužudyti 6 mln. žydų

Moterys kalinės vedamos į darbo stovyklą
„Scanpix“ nuotr. / Moterys kalinės vedamos į darbo stovyklą

Nauja apklausa parodė, kad beveik du trečdaliai jaunų amerikiečių nežino, kad per Holokaustą buvo nužudyti 6 mln. žydų. Be to, daugiau nei dešimtadalis apklaustųjų mano, kad patys žydai sukėlė Holokaustą – didžiausią ir kraupiausią XX amžiaus nusikaltimą, – rašo „The Guardian“.

Apklausą užsakė Žydų materialinių ieškinių prieš Vokietiją konferencija, o joje dalyvavo 18–39 metų amerikiečiai. Tyrimo rezultatai stulbina.

Beveik pusė (48 proc.) apklaustųjų negalėjo įvardyti nė vienos nacių ar jų sąjungininkų įkurtos koncentracijos stovyklos ar geto.

Be to, beveik ketvirtadalis respondentų (23 proc.) teigė manantys, kad Holokaustas yra arba mitas, arba pernelyg sureikšminamas. 12 proc. teigė, kad tikrai nėra girdėję apie Holokaustą.

Tiesa, 56 proc. apklaustųjų tvirtino matę nacistinės simbolikos socialiniuose tinkluose ar savo bendruomenėse. 49 proc. teigė matę Holokausto neigimo pavyzdžių internete.

„Rezultatai mus ir pribloškia, ir liūdina. Jie parodo, kad turime veikti jau dabar, kol išgyvenusieji per Holokaustą dar gyvi ir gali pasidalyti su mumis savo istorijomis“, – teigė minėtos Žydų materialinių ieškinių prieš Vokietiją konferencijos vadovas Gideonas Tayloras.

11 proc. apklaustųjų tiki, kad Holokaustą sukėlė žydai, o Niujorko valstijoje tokių žmonių – net 19 proc.

„Mums reikia suprasti, kodėl nesugebame geriau papasakoti jaunajai kartai apie Holokaustą ir praeities pamokas. Turime atsibusti“, – pridūrė G.Tayloras.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kaliniai, išlaisvinti iš Aušvico koncentracijos stovyklos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kaliniai, išlaisvinti iš Aušvico koncentracijos stovyklos

Blogiausia situacija – Floridoje, Misisipėje ir Arkanzase. Geriausia – Viskonsine, Minesotoje ir Masačusetse.

Kaip jau minėta, net 63 proc. respondentų nežinojo, kad per Holokaustą buvo nužudyti 6 mln. žydų. Daugiau nei trečdalis manė, kad aukomis tapo 2 ar mažiau milijonų žydų.

11 proc. apklaustųjų tiki, kad Holokaustą sukėlė žydai, o Niujorko valstijoje tokių žmonių – net 19 proc. Luizianoje, Tenesyje ir Montanoje – 16 proc., Arizonoje, Konektikute, Džordžijoje, Nevadoje ir Naujojoje Meksikoje – 15 proc.

44 proc. respondentų yra girdėję apie Aušvico koncentracijos stovyklą, bet tik 3 proc. – apie Bergeno-Belzeno stovyklą. 60 proc. tyrimo dalyvių iš Teksaso negalėjo įvardyti nė vienos koncentracijos stovyklos ar geto.

Tiesa, 64 proc. jaunų amerikiečių tikino manantys, kad pamokos apie Holokaustą turėtų būti privalomos. 70 proc. apklaustųjų teigė, kad neonacizmas nėra priimtinas.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

13:16
01:03
00:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min