Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dujų krizės kaltininkėms ES sankcijų netaikys

Dujos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dujos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Sąjunga (ES) teigia esanti nusivylusi Rusija ir Ukraina dėl šių šalių sukeltos dujų krizės Europoje, tačiau kokių nors sankcijų imtis neketina.

ES Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos posėdyje Briuselyje visi ministrai pareiškė savo nusivylimą tiek Rusija, tiek Ukraina, pavertusiomis ES savo tarpusavio vaidų dėl dujų įkaite, tačiau kokių nors bendrų veiksmų ar sankcijų neatsakingiems partneriams Sąjungai pirmininkaujanti Čekija nesiūlė, praneša Lietuvos radijas.

Šios šalies užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas Lietuvos radijui sakė, jog dabar svarbiausia kalbėtis su Rusija ir Ukraina, o ne taikyti kokias nors sankcijas.

„Nemanau, kad dabar turėtume leistis į diskusijas, ar griežtinti santykius su jais, ar ne. Krizė kilo dėl jų vidaus nesutarimų, bet jie vis tiek yra mūsų partneriai ir dabar labiausiai reikia su jais kalbėtis“, – sakė jis.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ragino kitas ES šalis padėti Ukrainai vykdyti reformas ir kurti rinkos ekonomiką, o su Rusija siekti aiškesnių ir skaidresnių santykių energetikos srityje .

ES ministrai taip pat įvardijo būtinybę ieškoti alternatyvių energetikos tiekėjų ir vamzdynų maršrutų, reikalauti iš Rusijos laikytis energetikos chartijos, daugiau skaidrumo ir aiškesnių sutarčių, o pačioms šalims narėms rodyti daugiau solidarumo energetikos srityje.

Šią savaitę Europos Komisija turi paskelbti prioritetinių energetikos projektų sąrašą, kuriems bus skiriamas skubus finansavimas.

Pasak V. Ušacko, jis dar sykį paraginęs Europos Komisiją į sąrašą įtraukti ir Lietuvos energetikos jungtis su Švedija.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min