Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 7d. 23:05

Dvigubas Fidelio Castro gyvenimas: Kubos lyderis buvo ir kokaino kontrabandininkų vadas

F.Castro matomas kartu su žmona Dalia per surengę susitikimą savo namuose su Havanos universiteto studentų sąjungos lyderiu.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / F.Castro su žmona Dalia savo namuose su Havanos universiteto studentų sąjungos lyderiu.

Buvęs asmens sargybinis Juanas Reinaldo Sanchezas knygoje „Dvigubas Fidelio Castro gyvenimas“ atskleidžia detalių apie šešėlinę Kubos lyderio veiklą, rašo „Il Giornale“.

Prieš kelerius metus viename savo interviu F.Castro pasakė, kad gyvena kaip ir jo tautiečiai – už 900 pesų (36 dolerius) per mėnesį. Tačiau buvęs jo asmens sargybinis tikina, kad tai melas. 

J.R.Sanchezas tikina, kad F.Castro kontroliuoja narkotikų kelią per Kubą į Jungtines Amerikos Valstijas. „Vieną kartą tapau pokalbio tarp prezidento ir aukšto rango generolo liudininku. Jie tarėsi, kiek reikia sumokėti prekeiviams ir kaip apdovanoti tuos, kurie atneša daugiausia pinigų kišenėse“, – rašo buvęs asmens sargybinis, tarnavęs F.Castro beveik 20 metų.

Vyras pasakoja buvęs itin nusivylęs, kai po jo brolio pabėgimo iš salos jis buvo įkalintas trims mėnesiams. Jam pačiam pabėgti iš Kubos ir pasislėpti Meksikoje pavyko tik 1998 metais. Vėliau jis apsigyveno JAV.

Tai netiesa: jis tikrai su vizitais atvykstančius svečius priiminėja tame bute, bet iš tikrųjų gyvena didžiulėje viloje užmiestyje, – rašo J.R.Sanchezas.

Dabar J.R.Sanchezas pasakoja, kaip prabangiai gyvena F.Castro, kad Kubos lyderis turi dvidešimt vilų Havanoje ir jos apylinkėse, jachtą, o visa tai įsigyta už kontrabandinius narkotikų pinigus. F.Castro sutriko, kai žurnalas „Forbes“ jį įtraukė į turtingiausių pasaulio diktatorių dešimtuką. Tuomet jis pareiškė, kad gyvena įprastame bute vos už 36 dolerius per mėnesį.

„Tai netiesa: jis tikrai su vizitais atvykstančius svečius priiminėja tame bute, bet iš tikrųjų gyvena didžiulėje viloje užmiestyje“, – knygoje, kuri suduos nemažą smūgį revoliucionieriaus ir proletaro F.Castro įvaizdžiui, rašo J.R.Sanchezas.

Temos: 2 Kuba Fidelis Castro
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min