Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Džihadistai paskelbė nupjovę galvą JAV žurnalistui

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) antradienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame veikiausiai matoma amerikiečių žurnalisto Jameso Foley egzekucija, taip pat pagrasino nužudyti kitą reporterį, jeigu Jungtinės Valstijos nesustabdys aviacijos smūgių Irake.
Jamesas Foley
Jamesas Foley / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vaizdo įraše, paskelbtame tos islamistų grupuotės, matomas kaukėtas kovotojas, stovintis šalia klūpančio vyro, panašaus į J.Foley, kuris buvo pagrobtas Sirijoje 2012 metų lapkritį.

Antras belaisvis – tikriausiai amerikietis žurnalistas Stevenas Sotloffas – buvo parodytas gyvas, tačiau kovotojai perspėjo, kad jo likimas priklauso nuo JAV prezidento Baracko Obamos, galinčio įsakyti atšaukti smūgius prieš „Islamo valstybę“.

Baltieji rūmai nurodė, kad JAV žvalgyba analizuoja tą vaizdo įrašą ir kad prezidentas B.Obama buvo apie jį informuotas, kai skrido iš Vašingtono tęsti savo atostogų Martos Vynuogyno saloje.

„Jeigu (tas įrašas) tikras, esame priblokšti žiauraus nekalto amerikiečio žurnalisto nužudymo ir reiškiame nuoširdžiausią užuojautą jo šeimai bei draugams“, – sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Caitlin Hayden.

J.Foley buvo patyręs korespondentas, kūręs reportažus apie karą Libijoje, vėliau išvyko į Siriją, apimtą sukilimo prieš Basharo al Assado režimą. Jis bendradarbiavo su naujienų portalu „GlobalPost“, naujienų agentūra „Agence France-Presse“ (AFP) ir kitais žiniasklaidos kanalais.

Pasak liudininkų, J.Foley buvo pagrobtas Sirijos šiaurinėje Idlibo provincijoje 2012 metų lapkričio 22 dieną.

S.Sotloffas, apie kurio pagrobimą praeitų metų rugpjūtį nebuvo plačiai paskelbta, rašė keliems JAV laikraščiams ir žurnalams, tokiems kaip „Time“, „Foreign Policy“ bei „The Christian Science Monitor“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius