Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 21d. 15:52

Džihadistai žudynių ir vergijos pagrindimą atranda Korane

Knygos islamiškame knygyne
„Scanpix“ nuotr. / Koranas islamiškame knygyne

Musulmonų šventojoje knygoje Korane nedviprasmiškai parašyta, ką turi daryti kariai, užgrobę miestą: „Nukreipkite kardus į visus vyrus, esančius jame“, o apie moteris ir vaikus pasakyta: „Galite juos pasiimti sau kaip grobį“. Panašu, kad šios citatos yra įkvėpimo šaltinis dideles Irako ir Sirijos teritorijas siaubiantiems „Islamo valstybės“ džihadistams. Nepriklausomų ekspertų ir Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, islamistai jau nužudė tūkstančius jazidų vyrų ir paėmė į nelaisvę mažiausiai 2000 moterų ir vaikų, rašo savaitraštis „The Economist“.

Džihadistai neslepia, kad žiaurūs veiksmai turi religinį pagrindą. Štai neseniai anglų kalba leidžiamame internetiniame islamistų žurnale „Dabiq“ vergija, kuri daugelyje musulmoniškų šalių išnyko daugiau negu prieš amžių, pradėta teisinti.

Džihadistai tikina, kad Korane, hadisuose (Mahometo pamokymuose) ir šariate leidžiamos vergovės panaikinimas neva paskatino nuodėmių plitimą pasaulyje. 

Džihadistai tikina, kad Korane, hadisuose (Mahometo pamokymuose) ir šariate leidžiamos vergovės panaikinimas neva paskatino nuodėmių plitimą pasaulyje. 

Maža to, „Dabiq“ straipsnyje teigiama, kad „netikėlių“ moterys reikalingos tam, kad gimdytų karius džihadui, todėl imti jas į vergovę yra kiekvieno musulmono pareiga. IS teroristų elgesys su jazidų moterimis Irake ir Sirijoje yra puikus tokio mokymo pavyzdys. 

Nors islamo teologai ir pasmerkė IS veiksmus kaip prieštaraujančius islamui, o jazidus prilygino „Knygos žmonėms“ – t.y Korane minimiems žydams ir krikščionims, kurių liesti nevalia, tačiau tai nesustabdė smurto prieš jazidus. Be to, anksčiau islamistai Sudane ir Nigerijoje vykdytus moterų prievartavimus taip pat gynė pirštais baksnodami į Korano eilutes. 

Vis dėlto, kaip ir daugumoje religijų, nemaža dalis musulmonų skeptiškai žiūri į pažodinį šventųjų tekstų interpretavimą. Nuosaikieji musulmonų dvasininkai cituoja dažnai vienas kitai prieštaraujančias Korano vietas ir aiškina, kad vergovės panaikinimas neprieštarauja islamui ir yra religijos prisitaikymo prie moderniųjų laikų ženklas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min