Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Džihadistų nužudytas žurnalistas Kenji Goto pasakojo nuo karo kenčiančių žmonių istorijas

Japonija gedi džihadistų nužudyto žurnalisto Kenji Goto.
„Scanpix“ nuotr. / Japonija gedi džihadistų nužudyto žurnalisto Kenji Goto.
Šaltinis: 15min
0
A A

Džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“nužudytas japonas Kenji Goto buvo bebaimis žurnalistas, nevengęs vykti į karo niokojamus pasaulio kraštus ir iš jų pasakoti paprastų žmonių istorijas, rašo „The Telegraph“.

K.Goto buvo gerai žinomas Japonijoje, nes buvo vienas iš nedaugelio žurnalistų, pasiryžusių apie Siriją rašyti iš įvykio vietos. Jis yra išleidęs knygų apie AIDS įtaką Afrikai ir japonų televizijoms rengdavo siužetus iš  Afganistano, Somalio, Irako ir kitų karštųjų taškų.Dažniausiai jis platesnį kontekstą pateikdavo pasitelkęs istoriją apie kasdienį žmonių gyvenimą.

Pernai K.Goto išvyko į Siriją bandydamas pagelbėti ir išlaisvinti iš džichadistų nelaisvės savo kolegą žurnalistą Haruną Yukawą. Jie buvo pažįstami nuo 2013 m. balandžio. Tuomet K.Goto padėjo savo kolegai susiorganizuoti kelionę į Bagdadą.

Į Siriją gelbėti draugo K.Goto išvyko pernai spalį.

Prašė nesmerkti visų sirų

Trijų vaikų tėvas, vedęs vyras K.Goto prieš pat kelionę į turko asistento telefoną įrašė vaizdo žinutę, kurioje visus ramina, kad tikrai grįš namo.

„Jei kas nors nutiks, tai bus mano atsakomybė. Taip, tai pavojinga, bet prašau, kad ir kas nutiktų, nesusidarykite apie visus sirus blogos nuomonės. Aš tikrai grįšiu sveikas ir gyvas“, - įraše kalbėjo K.Goto.

 

Paskutinį kartą K.Goto prie savo paskyros socialiniame tinkle „Twitter“ prisijungė pernai spalį. Tą patį spalį jis dar parašė laišką „Associated Press“ žurnalistui ir pasiūlė parengti reportažą iš Sirijos.

Buvo jautrus kitų kančiai

Žurnalistą pažinoję kolegos po žinios apie įvykdytą egzekuciją neslėpė emocijų. „The Economist“ žurnalistas Henry Tricksas rašė, kad K.Goto buvo ypatingai jautrus žmogus.

„Kartą jis išbalo boulingo klube, nes kamuolių keliamas triukšmas jam kažkuo priminė Irake griaudinčias bombas. Apie karą jis rašė nepaprastai. Jam nerūpėjo, kas laimi, o kas pralaimi. Jam svarbiausio buvo karo siaubiamos šalies gyventojų, ypač vaikų, istorijos ir siaubingos patirtys. “, - teigė H.Tricksas.

K.Goto mama sekmadienį priėmė savo sūnaus kolegų žurnalistų užuojautas ir prašė jų padaryti viską, kad jo sūnaus auka dėl geresnio pasaulio be karo ir be skurstančių vaikų neliktų beprasmė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min