Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 18d. 21:54

Džordžijoje namo kieme vyras nušovė tris paauglius plėšikus

Pareigūnai Dalase
„Scanpix“/AP nuotr. / JAV policininkas
JAV pietinėje Džordžijos valstijoje vienas vyras savo namų priekiniame kieme nušovė tris paauglius, kaip įtariama, mėginusius jį apiplėšti, pranešė policija.

Pareigūnai leido suprasti, jog šauliui gali būti neiškelta jokių kaltinimų, jei bus nustatyta, kad jis gynėsi.

Džordžija yra viena iš 27 JAV valstijų, kur galioja vadinamieji „nenusileidimo“ („stand your ground“) įstatymai, leidžiantys panaudoti mirtiną jėgą ginant save ir kitus nuo galimo pavojaus.

Netoli Atlantos esančio Konjerso miestelio policija informavo, kad šaudynės įvyko pirmadienį, kai trys jaunuoliai, iš kurių vienas buvo 15-metis, o kiti – 16-mečiai, priešaušriu priartėjo prie namo.

„Iki šiol per tyrimą buvo nustatyta, kad trys dabar jau mirę asmenys uždengtais veidais priartėjo prie gyvenamojo namo ir pamėgino apiplėšti tris asmenis priekiniame kieme“, – pareiškime nurodė Rokdeilio apygardos policijos atstovas Lee Thomasas.

„Vienas iš įtariamųjų mėginimu apiplėšti mojavo pistoletu ir paleido šūvių į gyventojus, o viena iš numatytų apiplėšimo aukų atsakė ugnimi“, – pažymėjo jis.

„Visos nepavykusio apiplėšimo aukos buvo sužeistos, bet visi trys įtariamieji buvo nušauti per susišaudymą ir mirė nuo žaizdų: vienas įvykio vietoje, likę du – vietos ligoninėje, kur jie buvo nugabenti“.

L.Thomasas pranešė naujienų agentūrai AFP, kad niekam nebuvo iškelta jokių kaltinimų ir kad tebevykdomas tyrimas.

Tuo metu Rokdeilio apygardos šerifas Ericas Levettas, kurį citavo vietos žiniasklaida, pareiškė, jog šiuo atveju galėtų būti taikomi valstijos savigynos įstatymai, leidžiantys panaudoti mirtiną jėgą, net jei pasitaiko kitų galimybių išsigelbėti, pavyzdžiui, pabėgti ar pasislėpti.

Teisė į savigyną yra pagrindinis argumentas, kuriuo JAV Nacionalinė šaulių asociacija (NRA) – šalies įtakinga politinė jėga – pateisina ginklų nuosavybės principus.

„Nenusileidimo“ įstatymai jau ir anksčiau atsidurdavo kontroversijų centre, pavyzdžiui, 2012 metais, kai Floridoje buvo nušautas juodaodis Trayvonas Martinas.

Tuomet buvo nušautas beginklis 17 metų T.Martinas, įsitraukęs į ginčą su ginkluotu rajono sargybiniu George'u Zimmermanu, kuris buvo išteisintas dėl antrojo laipsnio žmogžudystės pasitelkęs savigynos argumentą.

Pasipiktinimas dėl šios nutarties paskatino įkurti pilietinių teisių judėjimą „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“).

Per vėliausią Džordžijoje įvykusį incidentą du iš žuvusių jaunuolių buvo afroamerikiečiai, o trečiasis – ispanakalbis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:06
01:46
12:29

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min