Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 17, 12:00

E.Lucasas: turime pertvarkyti Rusiją – kitaip Baltijos šalys sulauks bėdų

„Turime pertvarkyti Rusiją, padėti rusams pertvarkyti Rusiją – taip, kaip Vokietija pasikeitė po Antrojo pasaulinio karo. Rusija negali būti taikoje su savo kaimynais, jei ji nėra taikoje su savimi“, – išskirtiniame interviu 15min sako britų analitikas, žurnalistas, knygų apie Rusiją autorius Edwardas Lucasas.
Edwardas Lucasas Tik prenumeratoriams
Edwardas Lucasas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

15min studijoje Vilniuje apsilankęs tyrimų centro CEPA analitikas teigia, kad nesustabdžius Rusijos imperializmo, agresija plis ir už Ukrainos ribų: problemos atsiris iki Baltijos šalių, Kaukazo ir Vidurio Azijos.

Interviu temos

  • Tikėtini karo pabaigos scenarijai
  • Ginklų tiekimas Ukrainai
  • Pokyčiai Vokietijos politikoje
  • Vokiečių ryžtas ginti Lietuvą
  • Rusijos imperializmo grėsmės
  • Galimi pokyčiai Rusijos viduje

– Kokie scenarijai yra labiausiai tikėtini – kaip klostysis karas Ukrainoje ir kokia labiausiai tikėtina jo baigtis?

Geriausias scenarijus, kad Rusijos kariuomenė žlugtų. Vis dar yra tikimybė, kad pamatysime tai, ką matėme 1917 metais Rusijos kariuomenėje arba 1918 metais Vokietijos kariuomenėje, kai kareiviai pradeda šaudyti savo karininkus ir grįžta namo, nes jiems šalta, jie alkani, pavargę ir blogai vadovaujami.

Deja, manau, kad tai mažai tikėtina. Manau, kad baimės veiksnys Rusijos kariuomenėje yra labai stiprus. Daugelis jūsų klausytojų prisimins iš sovietmečio, iš okupacijos laikų, kaip viskas veikia. Moralė gali būti labai žema, bet vis tiek, jei maištauji prieš karininkus, tave sušaudo.

Taigi, bijau, kad labiausiai tikėtinas rezultatas yra sekinantis karas. Rusai bando paversti Ukrainą savotiška milžiniška Sirija, kur jie tiesiog sunaikina infrastruktūrą, palieka šalį politinėse, ekonominėse ir socialinėse kančiose. Ir ji tampa šalimi be perspektyvos. Ir net iš tikrųjų jos neužkariavę, jie laimės. Bijau, kad toks yra jų tikslas. Ir vis dar yra tikimybė, kad jiems tai pavyks.

– Iš to, kaip Vakarai remia Ukrainą – ar ukrainiečiai įgis pakankamai ginklų, kad šią vasarą pereitų į kontrpuolimą?

Šiuo metu Ukrainai tiekiame pakankamai ginklų, kad ji nepralaimėtų, bet nepakankamai ginklų, kad ji galėtų laimėti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min