-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 10 01 /18:57

E.Macronas: ES solidarumas su Graikija ir Kipru yra „nediskutuotinas“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atvykęs į Europos Sąjungos viršūnių susitikimą ketvirtadienį pareiškė, kad Europos solidarumas su Bendrijos narėmis Graikija ir Kipru jų ginče su Turkija yra „nediskutuotinas“.
Emmanuelis Macronas Latvijoje
Emmanuelis Macronas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Europos galios bando sušvelninti ginčą dėl jūrų sienų ir gamtinių išteklių telkinių rytinėje Viduržemio jūros dalyje, tačiau Graikija ir ypač Kipras ragina laikytis griežtos pozicijos Ankaros atžvilgiu.

Kipras blokuoja vėluojančias sankcijas dėl politinės krizės Baltarusijoje ir reikalauja iš pradžių imtis baudžiamųjų priemonių Turkijos atžvilgiu, kilus ginčui dėl gamtinių dujų žvalgymo Viduržemio jūros rytuose.

„Šis solidarumas yra nediskutuotinas“, – pareiškė E.Macronas, diplomatinėje arenoje dažnai suremiantis ietis su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir pasiuntęs karo lėktuvų Graikijai palaikyti.

„Kai viena iš Europos Sąjungos valstybių yra puolama, jai grasinama, kai nepaisoma jos teritorinių vandenų, europiečių pareiga yra parodyti solidarumą, ir mes pakartosime remiantys Graikiją ir Kiprą, tačiau mes taip pat privalome rasti būdų sugrįžti į daug pastangų reikalaujantį dialogą su Turkija“, – kalbėjo Prancūzijos vadovas.

„Man šie du atvejai rodo, kokia apgalvota, griežta bet kartu ir tikroviška turi būti kaimynystės politika, kurios turi laikytis Europos Sąjunga, niekada neinanti į kompromisus suvereniteto klausimais, niekada neinanti į kompromisus vertybių ir teisės klausimais, tačiau pragmatiškai ir ryžtingai ir siekianti konstruktyvaus dialogo“, – nurodė jis.

Be to, NATO pranešė, kad Graikija ir Turkija įkūrė karinę „karštąją liniją“, turinčią padėti išvengti atsitiktinių susirėmimų Viduržemio jūros rytuose, kur abi šalys yra įsivėlusios į ginčą dėl energijos išteklių ir jūros sienų, pranešė NATO.

„Po virtinės techninių susitikimų tarp Graikijos ir Turkijos kariuomenių atstovų NATO būstinėje Briuselyje ketvirtadienį buvo sukurtas dvišalis karinis konfliktų šalinimo mechanizmas“, – nurodoma Aljanso pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius