Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

E. Macrono spaudos konferencija dėl pirmalaikių rinkimų nukelta į trečiadienį

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) iki trečiadienio atidėjo spaudos konferenciją, numatytą po netikėto jo sprendimo paskelbti apie pirmalaikius rinkimus, pranešė jo padėjėjas.
Emmanuelis Macronas
Emmanuelis Macronas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Tokio žingsnio jis ėmėsi po to, kai jo partija patyrė triuškinamą pralaimėjimą kraštutiniams dešiniesiems Europos Parlamento rinkimuose.

Iš pradžių antradienį planuota konferencija dabar vyks trečiadienį po pietų, sakė vienas prezidento padėjėjas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

Jis pridūrė, kad E. Macronui nusprendus surengti pirmalaikius rinkimus, vyksta politinis persitvarkymas tarp „respublikonų jėgų iš vienos pusės ir ekstremistinių jėgų iš kitos“.

E. Macronas sekmadienį pranešė paleidžiantis parlamentą ir paskelbė apie birželio 30-ąją ir liepos 7-ąją vyksiančius pirmalaikius rinkimus, siekdamas kovoti su kraštutinių dešiniųjų iškilimu.

Apie tai paskelbta balsavusiųjų apklausoms parodžius, kad Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų Nacionalinis sambūris (RN) sekmadienį vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą smarkiai lenkia prezidento centristinę stovyklą.

Pirmasis žemųjų parlamento rūmų – Nacionalinės Asamblėjos – rinkimų turas vyks birželio 30 dieną, o antrasis – liepos 7-ąją, paskelbė E. Macronas kreipdamasis į tautą.

Jis sakė: „Nusprendžiau jums grąžinti galimybę balsuojant pasirinkti mūsų parlamento ateitį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius