Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ebola jau pasiekė milijoninius Vakarų Afrikos miestus, žmones apėmė panika

Vakarų Afrikoje siaučia Ebolos virusas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Vakarų Afrikoje siaučia Ebolos virusas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pavojingas Ebolos virusas iš Vakarų Afrikos kaimelių keliasi į miestus. Ekspertai neabejoja, jog situacija tik blogės.

Neseniai pranešta apie atvejį, kuomet Siera Leonės sostinėje Fritaune nuo Ebolos mirė ketverių metų berniukas. Diagnozė paaiškėjo tik po trijų dienų, todėl ligoninės personalą dabar kausto nežinia, rašo „The Washington Post“.

30 gydytojų ir medicinos seselių, bendravusių su berniuku, laukia 21 diena tikro siaubo – per tiek laiko atsiranda ligos požymiai. Jie, kaip ir milijonai Afrikos gyventojų atsidūrė didžiausio istorijoje Ebolos viruso protrūkio įkaitais.

Virusui pasiekus Fritauną miesto gyventojams tapo neramu, nors čia jau seniai sveikindamiesi niekas nebespaudžia rankų, apsikabinimai – seniausiai pamiršti.

Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje yra užfiksuota per 3 tūkst. susirgimo atvejų.

Iš kaimų ir miestelių virusas patraukė į milijoninius miestus, tokius kaip Fritaunas.

Ankstesni viruso protrūkiai būdavo sustabdyti prieš šiam pasirodant dideliuose miestuose.

Pasaulio sveikatos organizacija praėjusią savaitę pareiškė, kad užsikrėtusiųjų Ebola skaičius Vakarų Afrikoje gali išaugti iki 20 tūkst.

Viruso sukeliama hemoraginė karštinė negydoma, galimybė išgyventi – 50 proc. Blogiausia yra tai, kad ligą sunku atskirti – jos simptomai panašūs į maliarijos. Karštinė neplinta oro lašeliniu būdu, užsikrėsti galima tiesiogiai kontaktuojant su ligonio skysčiais – krauju, seilėmis, prakaitu, ašaromis.

Virusui pasiekus Fritauną, miesto gyventojams tapo neramu, nors čia jau seniai sveikindamiesi niekas nebespaudžia rankų, apsikabinimai – seniausiai pamiršti. Prie įėjimo į biurus stovi buteliai su dezinfekciniu skysčiu. Gatvės prekeiviai greit pajuto, ko žmonėms reikia, ir vietoje riešutų ar skėčių dabar pardavinėja vienkartines pirštines.

Viešbučiai ir ligoninės stovi tušti

Siera Leonėje pirmasis Ebolos viruso atvejis buvo užfiksuotas dar gegužę, po mėnesio jų skaičius išaugo iki 158, dar po vieno – 533. Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, žmonės pradėjo panikuoti.

Anksčiau populiarūs Fritauno naktiniai klubai dabar stovi tušti.

Valdžia iškart ėmėsi priemonių – įstatymu apribojo galimybę žmonėms liestis viešajame transporte – nustatė, kiek žmonių gali važiuoti vienu metu, buvo atšaukti visi masiniai renginiai, net bankai sutrumpino darbo laiką. Anksčiau populiarūs Fritauno naktiniai klubai dabar stovi tušti.

Nemaža dalis pasiturinčiųjų, kurie leido sau tiesiog išvykti, jau tai padarė. Tačiau net ir išvykti jau tapo sunku, nes kelios oro linijų bendrovės atšaukė skrydžius.

Viešbučių verslas merdi, ligoninės tuščios – niekas nenori pasigauti Ebolą, todėl verčiau gydosi namuose.

Ši baimė turi pagrindą. Kenemoje – trečiame pagal dydį Sieros Leonės mieste, neseniai nuo viruso mirė 40 medikų ir jų pagalbininkų, virusas nusinešė ir vieno Fritaune esančios ligoninės gydytojo gyvybę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min