Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 11d. 23:41

Eduardas Kokoity pasitraukė iš Pietų Osetijos lyderio posto

E.Kokoity
„Scanpix“ nuotr. / E.Kokoity.

Pietų Osetijos sostinėje Cchinvalyje per susitikimą su visuomene Eduardas Kokoity šeštadienį paskelbė, kad atsistatydina iš šios vienašališkai nuo Gruzijos atsiskyrusios respublikos prezidento posto.

Laikinai šio Kaukazo regiono vadovo pareigas eis premjeras Vadimas Brovcevas, kuris respublikos prezidento postą turėtų užimti sekmadienį.

E.Kokoity taip pat paragino piliečius ateiti kovo 25 dieną į naujo prezidento rinkimus ir „balsuoti už laimingą ateitį“.

E.Kokoity atsistatydinimas buvo numatytas susitarime dėl padėties separatistinėje valstybėje sureguliavimo, kurį pasiekė Cchinvalyje E.Kokoity ir buvusi kandidatė į prezidentus Ala Džiojeva.

Pagal kompromisinį susitarimą, E.Kokoity pasitraukus iš prezidento posto, A.Džiojeva išves savo šalininkus iš sostinės pagrindinės aikštės, kur jie mitingavo dešimt dienų.

Penktadienio vakarą E.Kokoity ir A.Džiojeva pasirašė susitarimą dėl politinio konflikto Pietų Osetijoje, kurį lydėjo masinės opozicijos šalininkų akcijos, sureguliavimo.

Per antrąjį prezidento rinkimų ratą lapkričio 27 dieną, pirminiais Pietų Osetijos centrinės rinkimų komisijos duomenimis, pergalę iškovojo buvusi švietimo ministrė A.Džiojeva. Ji nugalėjo Nepaprastųjų situacijų ministrą Anatolijų Bibilovą, kurį rėmė Maskva.

Tašiau A.Bibilovo komanda padavė skundą dėl pažeidimų, ir Pietų Osetijos Aukščiausiasis teismas, sutikęs su šiais kaltinimais, atšaukė rinkimų rezultatus, o parlamentas skubiai paskyrė naują balsavimą kovo 25 dieną.

Savo ruožtu E.Kokoity pareiškė, kad susitarimai su opozicija rodo dabartinės valdžios pergalę.

„Aš manau, tai – dabartinės valdžios pergalė, kad mums pavyko išvengti kraujo liejimo, ir, tiesą sakant, mes įveikėme Oranžinę revoliuciją ir sulaikėme savo liaudį nuo neteisingų sprendimų“, – sakė jis.

„Rusija – vienintelė strateginė partnerė Pietų Osetijai, ir mes niekam neleisime sugadinti mūsų santykių“, – sakė E.Kokoity ir pridūrė, kad Pietų Osetija „visada buvo ir bus su didžiąja Rusija“.

Opozicija ir Pietų Osetijos valdžia taip pat susitarė, kad A.Džiojeva gaus galimybę balotiruotis rinkimuose kovo 25 dieną, bet pati opozicijos politikė pranešė Rusijos žurnalistams, kad kol kas nenusprendė, ar vėl kels savo kandidatūrą.

Be to, A.Džiojeva pranešė, kad ketina steigti politinę partiją „Teisingumas“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min