Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Edwardas Lucasas: saugumo krizė Baltijos regione – didžiausia grėsmė NATO

Edwardas Lucasas
Saeima nuotr. / Edwardas Lucasas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Saugumo krizė Baltijos šalyse yra didžiausia grėsmė NATO, todėl siekdamas jos išvengti Aljansas privalo sustiprinti savo pajėgas regione, kad atgrasytų Rusiją, Jungtinių Valstijų Senato užsienio reikalų komitete perspėjo britų analitikas Edwardas Lucasas.

Savaitraščio „The Economist“ redaktorius ir kelių knygų apie Rusiją autorius teigė, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra „fronto linijos šalys“: „Saugumas, kurį laikėme savaime suprantamu po Šaltojo karo pabaigos, dabar priklauso nuo šių šalių likimo.“

Lietuva, Latvija ir Estija yra „fronto linijos šalys“

Pasak britų eksperto, Rusija aktyviai siekia pakeisti dabartinę Europos saugumo tvarką, suskaldyti NATO, o savo įtakai stiprinti naudoja energetiką, pinigus, propagandą, ir yra pasirengusi grasinti jėga bei ją panaudoti.

„Saugumo krizė Baltijos regione yra pati pavojingiausia grėsmė Šiaurės Atlanto aljansui. Nieko nepaisanti Rusija gali mus priversti rinktis arba visišką karinę konfrontaciją, įskaitant galimą branduolinių ginklų panaudojimą, arba pasiduoti, taip sužlugdant mūsų esminius saugumo susitarimus“, – teigė E.Lucasas. Jis savo kalbą, pasakytą antradienį, paskelbė socialiniuose tinkluose.

E.Lucaso teigimu, siekiant užkirsti tam kelią, amerikiečiai ir kiti NATO sąjungininkai turi sustiprinti savo buvimą Baltijos šalyse jūroje, ore ir sausumoje, įkurti didelę NATO bazę Lenkijoje, kuo labiau į NATO planavimą įtraukti Švediją ir Suomiją, išplėsti tikslines sankcijas Rusijos valdžios pareigūnams, griežčiau kovoti su jų vykdomu pinigų plovimu, paskatinti amerikietiškų gamtinių dujų eksportą, o ES turi užkirsti kelią „Gazprom“ piktnaudžiavimams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min