Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 14, 21:57

Egiptas atidarė sienos su Gazos Ruožu perėją hadžo piligrimams

Egiptas pirmadienį pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl atidarė savo sienos su Gazos Ruožu perėją, kad šio Izraelio blokuojamo palestiniečių anklavo musulmonai galėtų vykti į Meką dalyvauti kasmetinėse hadžo apeigose, pranešė pareigūnai.
Meka Saudo Arabijoje
Meka Saudo Arabijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Šį rytą perėja buvo keturioms dienoms atidaryta judėjimui viena kryptimi 2,5 tūkst. maldininkų“, – nurodė islamistų judėjimo „Hamas“ kontroliuojamos Vidaus reikalų ministerijos atstovas Hishamas Adwanas.

„Šiandien iš (Gazos) Ruožo išvyks maždaug 800 maldininkų“, jau gavusių Saudo Arabijos vizas, pridūrė jis.

Rafaho perėja pastaraisiais metais praktiškai visą laiką yra uždaryta.

Izraelis jau daugiau nei dešimtmetį Gazos Ruožui taiko griežtą blokadą.

Jungtinės Tautos ne kartą ragino žydų valstybę dėl blogėjančios humanitarinės situacijos ją atšaukti, tačiau Izraelis tvirtina, kad privalo užkirsti kelią anklavą kontroliuojančiam „Hamas“ įsigyti ginklų ar medžiagų, kurias galėtų panaudoti jų gamybai.

Egiptas yra vienintelė kita šalis, su kuria Gazos Ruožas turi sausumos sieną. Egiptiečių pareigūnai kaltina „Hamas“ remiant šalyje veikiančias islamistų grupuotes.

Visgi pastaraisiais mėnesiais „Hamas“ pavyko pagerinti santykius su Egipto vyriausybe ir pasirodė neoficialių pranešimų, kad Rafaho sienos perėja nuo ateinančio mėnesio bus atidaryta, nors ir su tam tikrais apribojimais.

Vienas prie sienos perėjos laukęs musulmonų maldininkas naujienų agentūros AFP korespondentui sakė, kad į Meką bando nuvykti nuo 2014 metų.

Hadžas yra siektina kiekvieno musulmono dvasinio gyvenimo kulminacija. Jį bent kartą gyvenime turi atlikti kiekvienas tai išgalintis ir pajėgiantis musulmonas.

Maldininkai į hadžą vyksta iš viso pasaulio.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min