15min be reklamos
2023 01 16, 09:49

Egiptas dėl 2019-ųjų protestų 38 žmonėms skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes

Egipto teismas sekmadienį dėl 2019-ųjų protestų skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes 38 asmenims, įskaitant dabar užsienyje gyvenantį verslininką, kurio įrašai socialinėje žiniasklaidoje prisidėjo prie antivyriausybinių protestų.
47rs221205b903
38 asmenims skirtos mirties bausmės / „Reuters“/„Scanpix“

Vieši protestai Egipte, kur prezidentas Abdel Fattahas el Sissi prižiūri plataus masto susidorojimą su kitaminčiais, vyksta retai. Tačiau dėl Egipto verslininko Mohamedo Ali, šiuo metu gyvenančio Ispanijoje, vaizdo ir kitų įrašų socialinėje žiniasklaidoje serijos 2019 metų rugsėjo mėnesį kilo pavienės gatvių demonstracijos dėl įtarimų korupcija ir kitų problemų.

Egipto teismas, nagrinėjantis su terorizmu susijusias bylas, nurodė, kad dvidešimt trys iš sekmadienį nuteistų asmenų, įskaitant M.Ali, buvo teisiami už akių.

Teismas dėl tokių pačių kaltinimų taip pat nuteisė 44 kitus asmenis, įskaitant vaikus, kalėti nuo penkerių iki 15 metų. Pasak advokato Ossamos Badawi, dvidešimt vienas buvo išteisintas.

Tie, kas buvo nuteisti, buvo apkaltinti tokiais dalykais kaip smurto prieš saugumo pajėgas ir valstybės institucijų kurstymas. Byla buvo iškelta dėl 2019 metų protestų Sueco uostamiestyje, esančiame prie Sueco kanalo žiočių.

Tuo metu Kaire ir visoje šalyje valdžios institucijos suėmė šimtus žmonių. Daugelis jų buvo paleisti, tačiau kiti buvo perduoti teisti.

Teisių gynimo grupės ne kartą kritikavo tokius masinius nuteisimus Egipte ir ragino valdžios institucijas užtikrinti teisingus teismo procesus.

Pastaraisiais metais Egipto vyriausybė įkalino tūkstančius žmonių, daugiausia islamistų, bet taip pat ir pasaulietinių pažiūrų aktyvistų, dalyvavusių 2011 metų Arabų pavasario sukilime, kai buvo nuverstas ilgametis šalies valdovas Hosni Mubarakas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min