Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egipte per revoliuciją moterims atlikti „nekaltybės testai“

Musulmonė moteris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Musulmonė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienas Egipto generolas pripažino, kad šį pavasarį šalį krečiant revoliucijai, per demonstracijas suimtoms moterims buvo atlikti „nekaltybės patikrinimai“. Tai pirmas kartas, kai kariuomenės atstovas patvirtino vyravusius nuogąstavimus – iki šiol kariuomenės pareigūnai tai neigė, praneša CNN.

Pirmuosius kaltinimus kariuomenei paviešino tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Amnesty International“. Apie savo įtarimus ji užsiminė praėjus kelioms savaitėms po kovo 9 d. protestų išpublikuotoje ataskaitoje, kurioje teigta, kad demonstracijoje dalyvavusios moterys buvo sumuštos, joms buvo taikytas elektros šokas. Ataskaitoje taip pat rašoma, kad suimtos protestuotojos buvo išrengtos siekiant jas apieškoti. Pasak „Amnesty International“, moterys taip pat buvo gąsdinamos kaltinimais užsiimant prostitucija ir buvo priverstos leisti joms atlikti „nekaltybės patikrinimą“.

Nors tuo metu kariuomenės atstovas Amras Imamas pripažino, kad po kovo 9-osios protestų buvo suimta 17 moterų, jis neigė kaltinimus moterų kankinimu ar „nekaltybės testais“.

Tačiau dabar vienas iš aukštų kariuomenės atstovų, paprašęs neatskleisti jo tapatybės, CNN teigė, kad nekaltybės testai moterims išties buvo atliekami. Vyras taip pat gynė šiuos kariuomenės veiksmus. „Suimtos merginos nebuvo kaip tavo ar mano duktė, – sakė generolas. – Tai buvo merginos, kartu su vyrais protestuotojais nakvojusios palaipinėse Tahriro aikštėje. Tose palapinėse mes radome Molotovo kokteilių ir narkotikų.“

Nenorėjome, kad jos sakytų, kad mes prie jų seksualiai priekabiavome ar jas išprievartavome. Taigi norėjome įrodyti, kad jos jau buvo praradusios nekaltybę.Generolas tvirtino, esą nekaltybės testai buvo atliekami tam, kad moterys vėliau netvirtintų buvusios išprievartautos Egipto valdžios atstovų. „Nenorėjome, kad jos sakytų, kad mes prie jų seksualiai priekabiavome ar jas išprievartavome. Taigi norėjome įrodyti, kad jos jau buvo praradusios nekaltybę, – kalbėjo generolas. – Visos jos jau buvo turėjusios lytinių santykių.“

Kovo 9-osios demonstracijos įvyko praėjus beveik mėnesiui po to, kai ilgametis Egipto prezidentas Hosni Mubarakas atsistatydino iš valdžios. Tai padaryti jį privertė per šalį nuvilnijusi masinė ir didžiąja dalimi taiki revoliucijos banga. Po šios revoliucijos Egipto kariuomenė, kuri į protestus faktiškai nesikišo, oficialiai perėmė šalies politinio aparato kontrolę iki kol šalyje bus patvirtinta nauja konstitucija ir įvyks rinkimai.

Kovo 9 d. protestai įvyko Tahriro aikštėje, kuri išgarsėjo po 18-os istorinių ir kartais kruvinų dienų ir naktų protestų, privertusių H.Mubaraką atsistatydinti. Skirtingai nei ankstesnių protestų metu, tądien Egipto kariuomenė puolė protestuotojus. Kariai dešimtis protestuotojų ištempė iš aikštės.

20-metė kirpėja Salwa Hosseini ir dar viena moteris, įvardinta „Amnesty International“ ataskaitoje, CNN pasakojo, kaip uniformuoti kariai surišę ją privertė atsigulti ant grindų, kaip jai pliaukštelėjo ir, vadindami prostitute, panaudojo prieš ją elektros šoką. „Jie norėjo mus pamokyti, – sakė S.Hosseini po išplatintos „Amnesty International“ ataskaitos. – Jie norėjo mus priversti pasijausti, kad mes neturime orumo.“

Mergina pridūrė, kad vėliau karių elgesys dar sužvėrėjo. Pasak jos, kartu su kitomis kalinėmis ji buvo nuvežta į kariuomenės sulaikymo centrą Heikstepe. Čia, S.Hosseini pasakojimu, jai ir kelioms kitoms moterims buvo atliktas „nekaltybės testas“.

„Nesutikome, kad šį testą atliktų gydytojas vyras“, – pasakojo mergina. Ji taip pat tvirtino buvusi priversta su tuo sutikti, kai kariškiai pradėjo gąsdinti ją ketiną dar sykį panaudoti elektros šoką.

„Tuo metu mane ištiko nervinis priepuolis, – prisiminė mergina. – Atliekant nekaltybės testą stovėjo tik moteris ir vyras gydytojas. Tačiau už mūsų nugarų buvo ir keli kariai, kurie viską stebėjo. Manau, kad jie buvo priversti ten stovėti kaip liudininkai.“

Vienas iš aukštų Egipto generolų tvirtino, kad 149 asmenys, sulaikyti po kovo 9-osios protestų, vėliau stojo prieš karo teismą ir didžioji dalis iš jų buvo nuteisti vienerių metų kalėjimo bausme. Kiek vėliau šios bausmės buvo panaikintos, paaiškėjus, kad „kai kurie nubaustieji turėjo universitetinį išsilavinimą“. „Suteikėme jiems antrą galimybę“, – sakė kariuomenės atstovs.

Jis taip pat užtikrino, kad kariuomenė yra pasiryžusi užtikrinti, kad Egipto perėjimas į demokratiją būtų sėkmingas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min