Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egipte protestuojantieji vėl susirėmė su policija ir sulaukė užtarimo iš ES bei JAV (video)

Riaušės Egipte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Riaušės Egipte
Šaltinis: BNS
0
A A

Tūkstančiai egiptiečių, nepaisydami valdžios draudimo demonstruoti, trečiadienį vėl išėjo į miestų gatves, pratęsdami antradienį buvusias didžiausias protesto akcijas prieš prezidento Hosnio Mubarako valdymą, kuris tęsiasi jau 30 metų.

Įvykių liudininkai agentūrai „Reuters“ pranešė, kas darėsi šalies miestuose.

Kaire apie trys tūkstančiai žmonių susirinko prie teismo rūmų – čia vyko demonstracija ir antradienį. Policija riaušių vaikymui pritaikytus furgonus nukreipė tiesiai į minią, kad išblaškytų žmones.

Sostinės centre šimtai riaušes malšinti pasirengusių policininkų išsirikiavo pagrindinėje gatvėje. Civiliais rūbais vilkintys pareigūnai, baigiant vaikyti minią, sugrūdo dešimtis demonstrantų į policijos furgonus.

Prie Nasero metropoliteno stoties Kaire policininkai guminėmis lazdomis varė protestavusius žmones į uždaras vietas ir mušė juos, pasakojo vienas amerikiečių studentas, stebėjęs protestus.

Prie Aukščiausiojo teismo pastato buvo šaudoma, policininkai guminėmis lazdomis ir ašarinėmis dujomis mėgino išvaikyti žmones.

Šimtai žmonių susirinko prie Kairo žurnalistų sąjungos pastato, kur valdžia paprastai leidžia rengti protestus. Dabar policininkai lazdomis daužė žmones, kurie mėgino prasibrauti pro policijos užtvaras. Demonstrantai nuo pastatų mėtė akmenis į apačioje esančius policininkus.

Apie 200 protestuojančiųjų pamėgino susirinkti Aleksandrijos aikštėse, bet buvo išvaikyti; dešimtys jų sulaikyta.

Kaire policija sulaikė kelias dešimtis protestavusiųjų, tarp kurių buvo ir žurnalistų bei fotografų.

VIDEO: Egypt - Cairo - Egypt's Days of Protest 26 01 2011

Suece, esančiame į rytus nuo Kairo, šimtai žmonių prie miesto lavoninės reikalavo, kad būtų atiduoti per antradienio riaušes žuvusiųjų kūnai. Policija panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas žmonėms nuvaryti į gretimas gatves.

Karf el Šeiche saugumo pajėgos blokavo vieną kaimą ir vaikė jame protestavusius žmones.

Panašūs reginiai buvo dar keliuose miestuose, kur policija negailėjo ašarinių dujų protestuojantiems vaikyti.

Patikslintais duomenimis, per protestus antradienį ir trečiadienį bei praėjusią naktį iš viso sulaikyta apie 500 demonstrantų.

Demonstracijos Egipte yra politinių permainų siekio išraiška, sako ES

Protestai Egipte išryškina „politinių permainų troškimą“ ir yra tam tikras „ženklas“ po įvykių Tunise, trečiadienį pareiškė ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton atstovė spaudai.

„Europos Sąjunga atidžiai stebi Kaire vykstančias demonstracijas ir, po įvykių Tunise, jas laiko daugelio egiptiečių troškimų ženklu“, – sakė Maja Kocijančič.

Tūkstančiams egiptiečių išėjus į gatves „paskelbti apie savo politinių permainų troškimą“, ES paragino Egipto valdžią gerbti ir ginti piliečių teises išsakyti savo troškimus bei burtis į taikias demonstracijas.

27-ių šalių Bendrija paragino Kairą „atsižvelgti į jų teisėtus politinių permainų norus ir spręsti jų kasdienio gyvenimo problemas“, – sakoma M. Kocijančič pranešime naujienų agentūrai AFP.

Patikslintais duomenimis, per protestus antradienį ir trečiadienį bei praėjusią naktį iš viso sulaikyta apie 500 demonstrantų.Tuo tarpu Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle pareiškė, kad Berlynas yra labai „susirūpinęs dėl to, kaip vystosi padėtis Egipte“.

„Mes raginame visas šalis išlaikyti ramybę ir atsisakyti smurto. Padėčiai Egipte negalima leisti toliau blogėti ir todėl susilaikymas nuo smurto yra pagrindinis uždavinys“, – sakė jis.

„Dabartinė padėtis Egipte išryškina dialogo visuomenėje poreikį, ji išryškina didesnės demokratijos, pagarbos žmonėms ir žmogaus teisėms poreikį“, – sakė G.Westerwelle žurnalistams.

„Visada ten, kur nepaisoma žmogaus ir piliečių teisių, kur yra varžomos laisvės, kyla nestabilumo bei konfliktų visuomenėje pavojus“, – aiškino Vokietijos diplomatijos vadovas.

„Reikia ginti žmonių teisę į taikius protestus – tai liečia visas šalis“, – sakė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini kalbėdamas per radiją išreiškė viltį, kad „Prezidentas Mubarakas toliau vadovaus savo šaliai, kaip tai visada darė, išmintingai ir įžvalgiai“.

H.Clinton ragina Egipto vyriausybę neskriausti protestuojančiųjų, o imtis reformų

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton paragino Egipto vyriausybę netrukdyti taikioms demonstracijoms, neblokuoti ryšių, taip pat ir socialinių tinklų – „Facebook“ ir „Twitter“.

H.Clinton taip pat pažymėjo, kad masiniai protestai suteikia Egipto valdžiai „svarbią galimybę“ pradėti didelio masto reformas.

Trečiadienį JAV valstybės sekretorė pareiškė, kad Jungtinės Valstijos remia Egipto žmonių teisę į žodžio laisvę, laisvę rengti susirinkimus, jungtis į asociacijas.

Baracko Obamos administracija tikisi, kad Egipto vyriausybė veiks atsižvelgdama į žmonių „teisėtus siekius“. Šitaip H.Clinton kalbėjo tuo metu, kai Egipte tęsėsi protestai prieš vyriausybę, o tvarkos sergėtojai vaikė minias.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min