Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 7d. 14:58

Egipto koptų bažnyčioje po Kalėdų mišių ginkluoti užpuolikai nušovė 7 žmones

Krikščionys, daugiausiai koptai, sudaro apie 10 proc. Egipto gyventojų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krikščionys, daugiausia koptai, sudaro apie 10 proc. Egipto gyventojų.
Egipto pietuose trys automobiliu važiavę vyrai iš automatų apšaudė maldininkus, kurie ėjo iš vienos koptų bažnyčios po kalėdinių vidurnakčio mišių, pranešė tos bažnyčios vyskupas ir saugumo pareigūnai.

Egipto VRM nurodė, kad trečiadienį prieš vidurnaktį įvykdyta ataka galėjo būti kerštas už praeitų metų lapkritį įvykusį incidentą, kai vienas krikščionis tame mieste išžagino musulmonę mergaitę. Pranešime sakoma, kad pastarojo incidento liudininkai atpažino pagrindinį užpuoliką.

Ši ataka įvyko Kenos provincijos mieste Nag Hamadyje, esančiame už 64 kilometrų nuo garsaus senovės Egipto miesto Luksoro griuvėsių.

Vienas vietos saugumo pareigūnas, kuris pageidavo likti anonimu, nes nebuvo įpareigotas kalbėtis su žiniasklaida, patvirtino, kad buvo nušauti septyni žmonės, o dar trys – sunkiai sužeisti.

Egipto VRM nurodė, kad trečiadienį prieš vidurnaktį įvykdyta ataka galėjo būti kerštas už praeitų metų lapkritį įvykusį incidentą, kai vienas krikščionis tame mieste išžagino musulmonę mergaitę.Nag Hamadžio vyskupas Kirollas sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad per tą ataką žuvo šeši tikintieji ir vienas apsaugininkas. Dvasininkas sakė išėjęs iš Šv. Jono bažnyčios likus vos kelioms minutėms iki išpuolio.

Vyskupas sakė jau anksčiau jautęs nerimą dėl galimo smurto prieš koptų Kalėdas, kurios pradėtos švęsti ketvirtadienį, nes po lapkritį įvykdyto 12-metės išžaginimo buvo gauta grasinimų.

„Dabar tavo eilė“, – sakoma vienoje dvasininkui atsiųstoje SMS žinutėje.

„Aš niekaip su tuo nesusijęs. Mano tikintiesiems taip pat buvo grasinama gatvėse – jiems kažkas šūktelėjo: „Neleisime jums švęsti“, – pridūrė Kirollas.

Vyskupas sakė, jog dėl tų grasinimų Kūčių vakaro mišios buvo baigtos aukoti viena valanda anksčiau.

Kirollos pasakojo, kad po lapkritį įvykusio incidento Nag Hamadyje ir aplinkiniuose kaimuose penkias dienas vyko musulmonų riaušės, per kurias miesto rajone, kuriame buvo išžaginta ta mergaitė, buvo deginami ir niokojami krikščionių namai.

Ketvirtadienį daugiau nei 2 tūkst. koptų susirėmė su policija prie miesto lavoninės. Protestuotojai į pareigūnus mėtė akmenis, o šie atsakė ašarinėmis dujomis.

Kena yra viena iš skurdžiausių Egipto provincijų, o daugumos jos gyventojų pažiūros – perdėm konservatyvios.

Krikščionys, daugiausiai koptai, sudaro apie 10 proc. Egipto gyventojų, kurių dauguma yra musulmonai. Šalyje stiprėjant konservatyviajam islamui, krikščionys dažnai skundžiasi dėl diskriminacijos.

Egipto pietuose neretai vyksta musulmonų ir krikščionių konfliktai, o kelerius pastaruosius metus jų taip pat pasitaikydavo sostinėje.

Žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ vienoje ataskaitoje sakoma, jog Egipte 2008 metais pagausėjo išpuolių prieš koptų bendruomenę, kurią sudaro 6–8 mln. žmonių. Per koptų ir krikščionių susirėmimus tai metais žuvo aštuoni žmonės.

Nag Hamadžio vyskupas pareiškė numanantis, kas įvykdė pastarąją ataką, ir užpuolikus pavadino „musulmonų radikalais“.

„Dabar viskas susiję su religija. Tai religinis karas, kuriame siekiama sunaikinti Egipto krikščionis“, – pabrėžė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:07
02:04
01:51

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min