Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egipto krikščionys įbauginti išpuolių prieš bažnyčias

Kairas praėjus dienai po kruvino smurto bangos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kairas praėjus dienai po kruvino smurto bangos
Šaltinis: BNS
0
A A

Egipto krikščionys įbauginti virtinės atakų prieš jų bažnyčias, verslą ir namus, kurias, anot jų, įvykdė įtūžę nuversto islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Mursi šalininkai.

Policijai trečiadienį išvaikius M.Mursi šalininkus iš dviejų aikščių Kaire, užpuolikai ėmėsi padeginėti bažnyčias visoje šalyje, akivaizdžiai reaguodami į kruvinus įvykius sostinėje.

„Žmonės išsigandę; niekas nedrįsta palikti namų“, – 27 metų inžinierius, vardu Marco, sakė telefonu naujienų agentūrai AFP iš Sohago miesto centrinėje šalies dalyje.

Pasak jo, gatvės ištuštėjo, o mieste tvyro baimės atmosferas, nes užpuolikai „žino, kur gyvena koptai“, ir padegė kelias bažnyčias, prieš grįždami namo.

Koptų krikščioniškojo jaunimo judėjimas – Maspero jaunimo sąjunga – pasmerkė „keršto karą“ prieš religinę mažumą, kurios nariai sudaro apie 10 proc. Egipto gyventojų.

Ši organizacija kaltina M.Mursi šalininkus atakuojant krikščionis dėl Koptų Bažnyčios popiežiaus Tawadroso II palaikymo liepos 3-osios perversmui, per kurį buvo nušalintas islamiškų pažiūrų lyderis.

Egipto iniciatyva už asmenų teises (EIPR), vietos nevyriausybinė organizacija, pranešė, kad trečiadienį ir ketvirtadienį buvo padegtos bent 25 bažnyčios ir kad užpuolikai taip pat atakavo krikščionių mokyklas, parduotuves ir namus dešimtyje iš 27 šalies provincijų.

Irako Chaldėjų Bažnyčios arkivyskupas Louisas Sako sakė AFP, kad trečiadienį taip pat buvo puldinėjamos jo bendruomenės maldos namai.

„Tai tikra nelaimė“, – sakė jis, vadindamas tą regioną pavojingu ugnikalniu.

Marco nuomone, išpuoliai prieš bažnyčias nebuvo staigmena – krikščionių religiniai statiniai taikiniais tapdavo ir anksčiau.

Tačiau AFP pašnekovą sukrėtė koptų namų padegimai ir jų parduotuvių apiplėšimai.

Užpuolikai buvo „žmonės, skandavę Mursi šalininkų šūkius ir užsirišę ant galvų raiščius su užrašu „Musulmonų brolija“, – sakė jis.

Gatvės ištuštėjo, o mieste tvyro baimės atmosferas, nes užpuolikai žino, kur gyvena koptai, ir padegė kelias bažnyčias.

Maspero jaunimo sąjunga, kuri rinko medžiagą apie išpuolius prieš krikščionis per vienerius metus trukusį M.Mursi valdymą, taip pat kaltino dėl tų atakų nuversto lyderio šalininkus.

„Maspero jaunimo sąjunga smerkia terorizmą, kurį dabar Egipte patiria koptai, nuversto prezidento Mohamedo Mursi šalininkams pradėjus keršto karą prieš koptus ir jų bažnyčias, namus bei verslą, – sakoma jos pranešime. – Koptai buvo puldinėjami devyniose gubernijose, sukeliant paniką, žalą ir naikinimą, nors nėra jokios priežasties, o jie neįvykdė jokio nusikaltimo, išskyrus tai, kad yra krikščionys.“

M.Mursi dažnai kaltindavo krikščionis palaikius ankstesnį autoritarinį Egipto prezidentą Hosni Mubaraką (Hosnį Mubaraką), kuris buvo nuverstas per sukilimą 2011 metais. Ironiška, kad krikščionys taip pat buvo persekiojami, kai H.Mubarakas buvo valdžioje.

Ketvirtadienį kariškių paskirta laikinoji vyriausybė pareiškė, kad atakos prieš Egipto krikščionis yra „raudona linija“ ir pažadėjo, jog pareigūnai „atsakys jėga“ į bet kokį naują išpuolį.

Tuojau po to gynybos ministras ir armijos vadas generolas Abdel Fattahas al Sisi (Abdel Fatahas Sisis), kuris vadovavo liepos 3-osios perversmui, pažadėjo, kad kariuomenė finansuos trečiadienį atakuotų bažnyčių atstatymą.

Musulmonų brolija ketvirtadienio vakarą pirmąkart pakomentavo atakas prieš krikščionis, smerkdama tokius veiksmus, tačiau pridūrusi, jog daugelis koptų palaikė M.Mursi nuvertimą.

„Nors kai kurie koptų lyderiai palaikė perversmą arba netgi jame dalyvavo, jokios atakos negali būti pateisinamos viena ar kita priežastimi“, – šio judėjimo politinis sparnas nurodė savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min