Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egipte – kruviniausia naktis nuo revoliucijos pabaigos ir pilietinio karo pavojus

Protestai Egipte virto kruvinais gatvės mūšiais.
AFP/Scanpix nuotr. / Protestai Egipte virto kruvinais gatvės mūšiais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Egipto sostinėje tebesitęsiant neramumams dėl šalyje rengiamo ir prieštaringai vertinamo konstitucijos projekto, trečiadienį trys žmonės žuvo i 350 buvo sužaloti, skelbia naujienų tarnyba BBC. Vokietijos žiniasklaida skelbia, kad tai kruviniausia naktis nuo revoliucijos pabaigos, kurią vainikavo prezidento Husni Mubarako nuvertimas. Skeliama, kad šalyje gali kilti pilietinis karas.

Egipte tęsiasi chaosas ir smurtas. Prezidento priešininkai ir šalininkai ketvirtadienio naktį kovojo iki pat paryčių, skelbia spiegel.de. Su ypatingu žiaurumu konfrontuojančių stovyklų atstovai ties prezidento rūmais mėtė akmenis, Molotovo kokteilius, ėmė belaisvius, buvo padeginėjami automobiliai. Teigiama, kad prezidento šalininkai bandė išardyti priešininkų palapines, pastatytas netoli rūmų. Susirėmimų metu neapsieita be atviros ugnies. 

Spiegel.de skelbia, kad praėjusi naktis parodė, jog viltis taikiai išspręsti Egipte įsivyravusią krizę itin menka. Abi pusės kaltina viena kitą atsakomybe dėl gatvės kovų. Opozicijos lyderiai apkaltino Musulmonų broliją, kurios nariu yra prezidentas, organizuojant smurtą.

Musulmonų brolija, su prezidentu M.Mursi priešaky, pasiryžusi Egipte užsitikrinti valdžią bet kokiomis priemonėmis ir nekreipdama dėmesio į tai, kokios bus pasekmės. Egipte sklando gandai, kad M.Mursi netrukus įves vadinamuosius revoliucinius teismus, kuriuose ilgai nedelsiant bus susidorota su politiniais oponentais. 

Vyriausybė teigia, kad šį mėnesį vyks referendumas dėl naujo konstitucijos projekto. 

Viceprezidentas Mahmoudas Mekki trečiadienį teigė, kad balsavimas numatytas gruodžio 15 dieną, tačiau „durys dialogui“ lieka atviros, esą dokumente ir vėliau bus galimi pakeitimai. 

Kritikai sako, kad projektas parlamente skubinamas nepasitelkus tinkamų konsultacijų ir jame nėra pakankamai apsaugotos politinės ir religinės bei moterų teisės. 

Žmonių įsiūtį padidino lapkričio pabaigoje jo paties išleistas dekretas, kuriuo M.Mursi pasididino savo galias, dabar net teismas negali panaikinti jo priimtų sprendimų. 

Trečiadienį atsistatydino trys prezidento patarėjai, dar trys pasitraukė praėjusią savaitę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min