Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 12d. 16:45

Egipto laikinąjį premjerą ir ministrų kabinetą tikimasi prisaikdinti ateinančią savaitę

Liberalių pažiūrų ekonomistas ir buvęs finansų ministras Hazemas al Beblawi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Liberalių pažiūrų ekonomistas ir buvęs finansų ministras Hazemas al Beblawi

Egipto laikinasis premjeras penktadienį nurodė, kad sekmadienį ir pirmadienį pradės pokalbius su kandidatais į ministrų kabinetą, tikintis, kad vyriausybė bus prisaikdinta iki ateinančios savaitės pabaigos.

Liberalių pažiūrų ekonomistas ir buvęs finansų ministras Hazemas al Beblawi buvo paskirtas vadovauti vyriausybei, kai armija praeitą savaitę nuvertė prieš metus išrinktą islamiškų pažiūrų prezidentą Mohamedą Mursi.

Jis mėgina suformuoti laikinąją vyriausybę, kuri vadovautų šaliai pagal armijos pasiūlytą planą, siekiant atkurti civilinį valdymą.

Priešingos Egipto politinės stovyklos planuoja eitynes

Nuversto Egipto prezidento Mohamedo Mursi priešininkai ir šalininkai ragino surengti eitynes pirmąjį Ramadano, musulmonų šventojo pasninko mėnesio, penktadienį, didėjant įtampai dėl armijos įvykdyto islamiškų pažiūrų lyderio nušalinimo.

Įtakinga Musulmonų brolija, iškėlusi M.Mursi į valdžią, žadėjo tęsti protestus, kol šalies vadovas bus grąžintas į postą, taip pat ragino rengti atskiras demonstracijas visame Kaire.

Tačiau abejotina, ar šiam judėjimui pavyks mobilizuoti savo šalininkus, kai daugelis jos lyderių yra suimti, slapstosi arba stengiasi per aktyviai nesireikšti.

M.Mursi priešininkų stovykla taip paragino surengti dideles eitynes Kairo centrinėje Tahriro aikštėje ir prie prezidentūros Itihadijos rajone. Tahriro aikštėje per saulėlydį taip pat planuojama surengti masinį iftarą – pasninko nutraukimą.

Baiminamasi, kad per priešiškų stovyklų rengiamus protestus vėl prasiverš smurtas, krėtęs Egiptą nuo tada, kai armija pašalino M.Mursi iš posto liepos 3-ąją, reaguodama į masinius protestus prieš jo valdymą, per kuriuos į gatves išėjo milijonai žmonių.

Pirmojo demokratiškai išrinkto Egipto lyderio nuvertimas išprovokavo pražūtingus susirėmimus ir pagilino susipriešinimą daugiausiai gyventojų turinčioje arabų valstybėje, prasidėjus Ramadanui, kuris paprastai būna susitaikymo ir vienybės metas.

Prokuratūra pateikė kaltinimus 200 iš 650 žmonių, kurie buvo sulaikyti per pirmadienį vykusias audringas demonstracijas.

Per didžiausią smurto protrūkį nuo Arabų pavasario įkvėptos revoliucijos 53 žmonės žuvo pirmadienį Kaire įsiplieskus susirėmimams prie vieno armijos pastato. Dauguma aukų buvo M.Mursi šalininkai.

Musulmonų brolija apkaltino kariuomenę jos šalininkų „žudynėmis“, tačiau armija tvirtina, kad kariai buvo atakuojami „teroristų“ ir ginkluotų protestuotojų.

Tuo tarpu neramiame Sinajaus pusiasalyje, kuriame įsikūrę Egipto prabangūs Raudonosios jūros kurortai, irgi prasiveržė smurtas, kai kovotojai penktadienį paryčiais apšaudė raketomis vieną policijos patikros postą. Per tą ataką žuvo vienas policininkas, nurodė saugumo ir medicinos pareigūnai.

Vieno krikščionio kopto kūnas nupjauta galva buvo rastas ketvirtadienį, praėjus penkioms dienoms po to, kai tą vyrą pagrobė ginkluoti užpuolikai, tuo tarpu trečiadienį du žmonės žuvo per kitą kovotojų išpuolį prieš saugumo postą Sinajuje, o policijos bazė buvo apšaudyta minosvaidžio sviediniais.

Policija ieško Musulmonų brolijos aukščiausiojo lyderio Mohammedo Badie ir kitų aukštų jos vadovų, kurie įtariami kurstę kruviną smurtą. Jų arešto orderiai buvo išduoti trečiadienį.

Prokuratūra pateikė kaltinimus 200 iš 650 žmonių, kurie buvo sulaikyti per pirmadienį vykusias audringas demonstracijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Egiptas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min