Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 18d. 11:16

Egipto policijai išvilkus protestuotojus iš mečetės, islamiškos jėgos rengia naujas demonstracijas

Kruvini susirėmimai Egipte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Egipto kariai

Egipto islamiškos jėgos paskelbė apie naujas demonstracijas sekmadieniui, po to, kai policija nutraukė įtemptą padėtį dėl protestuotojų vienoje Kairo mečetėje ir kai per keturias smurto dienas žuvusių žmonių skaičiui viršijo 750.

Saugumo pajėgos šeštadienį išvilko nušalintojo prezidento Mohamedo Mursi šalininkus iš Fateho mečetės ir vedė juos per įpykusią minią, kuri juos vadino teroristais ir bandė sumušti.

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad 385 mečetėje buvę žmonės areštuoti.

Susirėmimai įvyko vyriausybei paskelbus, kad nuo trečiadienio, kai policija sostinėje likvidavo dvi M.Mursi šalininkų protesto stovyklas, šalyje žuvusių žmonių skaičius viršijo 750.

Aljanso prieš perversmą pareiškime sakoma, kad Kaire sekmadienį po pietų įvyks kelios demonstracijos, kurios pratęs kasdien, nepaisant intensyvėjančio slopinimo, vykdomą protestų kampaniją.

Kaip rodo AFP kaupiami duomenys, daugiau kaip 1 tūkst. žmonių žuvo Egipte nuo birželio pabaigos, kai šalyje prasidėjo masinės demonstracijos prieš nepopuliarų M.Mursi, kuris buvo kaltinamas politinės valdžios koncentravimu jį remiančių islamiškų jėgų rankose ir nesugebėjimu spręsti ekonominių problemų.

Liepos 3 dieną kariškiai prezidentą nušalino, bet jo šalininkai teigia, kad tai buvo ginkluotas valstybės perversmas, kuris tik padidino plyšius ir taip labai susiskaldžiusioje visuomenėje.

Fateho mečetės, esančios netoli Ramzio aikštės, apsiaustis prasidėjo penktadienį, kai saugumo pajėgos apsupo pastatą, kuriame prisiglaudė islamiškų jėgų šalininkai, ir ėmė bandyti įtikinti juos pasitraukti.

Mečetėje įrengtame morge protestuotojai eilėmis suguldė lavonus dešimčių žmonių, kurie žuvo penktadienį.

Šeštadienį po pietų situacija virto smurto protrūkiu, AFP reporteris iš įvykio vietos pranešė, kad mečetėje buvę kovotojai susišaudė su lauke buvusia policija.

Galiausiai policininkai išvilko žmones iš mečetės, šaudydami į orą, kad atokiau laikytųsi įpykusi minia, kuri vadino protestuotojus teroristais ir bandė sumušti juos lazdomis bei metaliniais strypais.

Ir prie Fateho mečetės, ir kitur Kaire gyventojai bandė pulti tuos, kuriuos įtarė esant islamiškų jėgų šalininkais, dažnai – vien dėl to, kad jie buvo su, pavyzdžiui, barzda ar visą kūną dengiančiu hidžabu.

Įtempta Fateho mečetės apsiaustis prasidėjo baigiantis „pykčio penktadienio“ demonstracijoms, kurias sušaukė M.Mursi šalininkai ir per kurias visoje šalyje žuvo mažiausiai 173 žmonės, tarp jų – 95 sostinėje ir 25 Aleksandrijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min