2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Egipto žurnalistas sako, kad policija jo tėvų namuose surengė kratą ir suėmė jo brolį

Egiptiečių žurnalistas, žinomas dėl savo kritiško požiūrio į vyriausybę, ketvirtadienį pareiškė, kad policija praėjusią naktį surengė reidą jo tėvų namuose ir areštavo jo brolį.
Egipto vėliava
Egipto vėliava / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mohamedas el Garhy tviteryje parašė, kad policija atvyko į jo tėvų, gyvenančių viename kaime į šiaurės rytus nuo Kairo, namus ir paprašė tėvo atskleisti jo buvimo vietą. Kai pareigūnai išgirdo, kad žurnalistas gyvena mieste, jie esą pažadino jo brolį ir jį suėmė.

„Mano brolis Yasseras niekada nesidomėjo politika ir nepadarė nieko bloga“, – parašė M.el Garhy ir ironizuodamas padėkojo Egipto valdžiai už „blogą elgesį ir pažeminimą“.

Pasak žurnalisto, jo brolio buvimo vieta šiuo metu nėra žinoma, o policija neišplatino jokio pareiškimo.

Pastaraisiais metais Egipto valdžia įkalino dešimtis vietos žurnalistų ir išsiuntė iš šalies kelis užsienio žurnalistus. Be to, jei policijai nepavyksta rasti ieškomo įtariamojo, vietoje jų kartais suimami jų šeimos nariai. Anot JAV nevyriausybinės organizacijos „Committee to Protect Journalists“, Egiptas, kaip ir Turkija bei Kinija, tebėra viena iš valstybių, kur įkalinama daugiausiai žurnalistų pasaulyje.

Nepaisydamas vis griežtesnės nepriklausomų žiniasklaidos priemonių kontrolės Egipte, M. el Garhy dažnai kritikuoja prezidento Abdel Fattaho el Sissi vyriausybę. Jis neseniai savo „Facebook“ paskyroje išreiškė palaikymą žinomam politiniam aktyvistui Shady el Ghazaly Harbui, kuriam jau ilgiau nei metus taikomas kardomasis kalinimas.

Buvęs generolas A.F.el Sissi atsakingas už precedento neturinčią politinio susidorojimo kampaniją, kuria siekiama nutildyti kritiką valdžiai įkalinant tūkstančius žmonių. Anksčiau dirbdamas gynybos ministro poste jis vadovavo valstybės perversmui, per kurį kariuomenė 2013 metais nuvertė pirmąjį demokratiškai išrinktą Egipto prezidentą Mohamedą Morsį – Musulmonų brolijos veikėją, kurio vienus metus trukęs nevienareikšmiškai vertinamas prezidentavimas sukėlė masinius protestus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min