Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Egiptui iš JAV sugrąžintas pagrobtas senovinis sarkofagas

Hjustono gamtos mokslų muziejuje eksponuotas senovinis medinis sarkofagas buvo sugrąžintas Egiptui, JAV pareigūnams išsiaiškinus, kad jis prieš daug metų buvo pagrobtas, pirmadienį pranešė egiptiečių pareigūnai.
Parodos akimirka
Faraonas / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Eksponatas sugrąžintas Egipto vyriausybei stengiantis sustabdyti pavogtų šios šalies vertybių kontrabandą. 2021 metais Kairo pareigūnams pavyko susigrąžinti iš viso pasaulio 5,3 tūkst. pavogtų eksponatų.

Egipto aukščiausiosios senienų tarybos vadovas Mostafa Waziri sakė, kad sarkofagas yra iš senovės Egipto vėlyvojo periodo, kai valdė paskutiniai faraonai. Šis periodas prasidėjo 664 metais pr. m. e., o baigėsi su Aleksandro Makedoniečio kampanija 332 metais prieš mūsų erą.

Beveik 3 m ilgio, ryškiomis spalvomis ištapytas sarkofagas galėjo priklausyti žyniui vardu Anchenmaatas, nors dalis įrašų yra nusitrynę, sakė M. Waziri.

Sarkofagą pirmadienį per ceremoniją Kaire simboliškai perdavė JAV reikalų patikėtinis Egipte Danielis Rubinsteinas.

Daugiau nei prieš tris mėnesius Manhatano apygardos prokuratūra nustatė, kad šis sarkofagas buvo pagrobtas iš Abu Siro nekropolio, esančio į šiaurę nuo Kairo. Sarkofagas 2008 metais slapta, per Vokietiją, buvo išvežtas į JAV, sakė Manhatano apygardos prokuroras Alvinas Braggas.

„Šį stulbinantį karstą kontrabanda vežė gerai organizuotas tinklas, pagrobęs nesuskaičiuojamai daug senienų iš šio regiono, – tuomet sakė A.Braggas. – Džiaugiamės, kad šis objektas bus sugrąžintas Egiptui, kuriam teisėtai priklauso.“

Pasak A.Braggo, tas pats tinklas kontrabanda išvežė iš Egipto paauksuotą karstą, eksponuotą Niujorko Metropolitano muziejuje. Šis eksponatą nusipirko 2017 metais iš vieno Paryžiaus prekiautojo menu, už maždaug 4 mln. dolerių (3,75 mln. eurų). Karstas Egiptui buvo sugrąžintas 2019 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvio verslas, stebinantis drąsiu pažadu: „Valyti iš tiesų gali būti tikras malonumas!“
Karaliaus dovaną – ladaną – atranda vis daugiau lietuvių
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Parašykite atsiliepimą apie 15min