Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

EK pasipiktino prastesnės kokybės produktais Rytų ir Vidurio Europai

Jeanas-Claude'as Junckeris
„Scanpix“/AP nuotr. / Jeanas-Claude'as Junckeris
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Rytų ir Vidurio Europos šalys, pasipiktinusios, kad didžiosios bendrovės jų regione parduoda tos pačios rūšies, bet iš pigesnių žaliavų pagamintus produktus, sulaukė Europos Komisijos paramos.

Jean-Claude'as Junckeris pareiškė, kad rugsėjį paskelbs gaires, kaip turi būti laikomasi saugaus maisto direktyvų, galimi ir nauji įstatymai.

Slovakijos premjeras šįkart atstovauja visai Vyšegrado grupei, kartu su Čekija, Vengrija ir Lenkija jau ne pirmą kartą bando protestuoti, kodėl egzistuoja dvigubi standartai bendroje Europos Sąjungos rinkoje, kai jos rytinėje dalyje parduodami vienodai besivadinantys gaminiai, bet skiriasi sudėtinių dalių kokybė. Prie Vyšegrado grupės prisijungė ir Bulgarija. Europos Komisija raginama užkirsti bendrovėms kelią tokiai diskriminacijai. Jos vadovas tam pritaria.

Visi turi teisę į tos pačios kokybės produktus. Nežiūrime į tai pro pirštus.

„Visi turi teisę į tos pačios kokybės produktus. Nežiūrime į tai pro pirštus. Europos Sąjungoje negali būti antros rūšies piliečių. Visų teisės vienodos, mes visi vienodai orūs“, – tvirtino J.-C.Junckeris.

Tačiau iki šiol parduoti tos pačios rūšies produktus, bet pagamintus iš pigesnių žaliavų nėra neteisėta. Esą, svarbiausia, kad būtų nurodyta, iš ko pagaminta. Bendrovės aiškina – skirtingose rinkose – skirtingi skoniai. J.-C.Junkeris sako, kad tokia logika jo neįtikina, ir bent jau pripažįsta, kad tai Europos, o ne regiono problema.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min