-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ekologiškiausi pasaulio biurai: geriausią pavyzdį diktuoja „Apple“ (I)

Garsiausių ir turtingiausių pasaulio įmonių biurai – ne tik išskirtinio komforto ir dizaino, bet ir aplinkai nekenkiantys pastatai. Saulės kolektoriai, energiją taupantys architektūriniai sprendimai, ekologiškos medžiagos ir kt. – visam tam skambiausi prekių ženklai negaili lėšų. Jūsų dėmesiui 10 ekologiškiausių pasaulio biurų.
„Apple“
„Adobe systems“ biuras / „Wikimedia“ nuotr.

„Apple“

„Apple“ biuras – dar besivystantis, bet itin ambicingus tikslus sau keliantis biuras. Jo įkūrėjų tikslas – tapti ekologiškiausiu architektūros perlu. Vienas svarbiausių tikslų artimiausiu metu – asfaltuotas zonas pakeisti žaliosiomis, tai, anot idėjos iniciatorių, pagerins žmonių darbo našumą. „Apple“ siekia sukurti atskirą miestelį, kuris pats sau tieks energiją, mažins aplinkai kenksmingų medžiagų išskyrimą ir skatins darbuotojus atsisakyti automobilių.

„Wikimedia“ nuotr./„Apple“
„Wikimedia“ nuotr./„Apple“

„Google“

„Google“ gali pasigirti tuo, kad 2011 metais už skiriamą didžiulį dėmesį aplinkosaugai gavo „LEED Platinum“ sertifikatą. LEED (angl. Leadership in Energy and Environmental Design) – tai projektavimo, statybos ir atsakingo aplinkai daromo poveikio vertinimo sistema. „Google“ bendrovė ne tik pati rūpinasi aplinkosauga, bet skatina tai daryti ir darbuotojus, kuriems už šių idėjų palaikymą suteikiamos privilegijos.

„Google“ yra įsipareigojusi iš toksinus naikinančių medžiagų pastatyti itin taupius pastatus, kurie naudotų natūralią šviesą, o juose cirkuliuotų tik švarus oras. Vien darbuotojų atvykimas į „Google“ darbovietę jau yra „žalias“, tai nulemia automobilių dalijimosi programa ir labai intensyvus įmonės darbuotojų skatinimas rinktis dviratį ar keliauti pėsčiomis.

„Wikimedia“ nuotr./„Google“ biuras
„Wikimedia“ nuotr./„Google“ biuras

Nicolas Hulot fondas

Tai – žalias biuras tiesiogine šio žodžio prasme. Sienos iš tiesų yra nusėtos augalais, taip siekiant ne tik pagerinti mikroklimatą, bet ir atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas ir vertybes. Statant šį pastatą buvo naudojamos ekologiškos medžiagos – sienos iš perdirbto medžio, o grindys užtiestos linoleumu iš natūralių medžiagų.

„Adobe systems“

Ši įmonė taip pat gali pasigirti LEED sertifikatu, gautu už San Chosė biuro draugiškumą aplinkai. Šis itin žalias bokštas buvo renovuotas 2001 metais, siekiant didesnio energinio efektyvumo ir geresnės vidaus mikroklimato kokybės.

„Adobe systems“ biure apie taupumą ir ekologiją pagalvota kiekviename žingsnyje – nuo vonios kambarių iki pisuarų su automatiniais vandens nuleidimo vožtuvais. Be to, įdiegtos sistemos leidžiančios darbuotojams patiems nusistatyti jiems reikiamą temperatūrą ir apšvietimą.

„Wikimedia“ nuotr./„Adobe systems“ biuras
„Wikimedia“ nuotr./„Adobe systems“ biuras

Britų Kolumbijos universiteto centras

Tvarių visuomenių plėtros tyrimų centras Britų Kolumbijos universitete – vienas tvariausių Šiaurės Amerikos pastatų. Interaktyvių tyrimų biuras yra gyva laboratorija ir puikus pavyzdys, koks tvarus pastatas iš viso gali būti.

Statant minėtą pastatą buvo orientuojami į tris itin svarbias kryptis: kuo mažesnė žala aplinkai, atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimas. Vienas iš gamtos išteklius tausojančių sprendimų – lietaus vandens perdirbimas, paverčiant jį tinkamu žmonėms gerti.

„Nike“

„Nike“ būstinė Europoje – dar vienas į ekologiškiausių biurų dešimtuką patenkantis biuras. Nyderlanduose esantis pastatas atitinka itin aukštus tvarumo reikalavimus. Pastate įdiegta sistema, surenkanti nuo stogo lietaus vandenį. Perdirbtas jis naudojamas augalų laistymui bei tualetuose. Taip per metus sutaupoma daugiau nei 4 mln. litrai vandens.

„Nike“ būstinėje taip pat naudojama revoliucinė šildymo ir aušinimo sistemos. Vasarą vėdinimui naudojama žiemos vėsa, o žiemą šildymui – vasaros karštis. Įspūdinga tai, kad teniso ir krepšinio aikšteles „Nike“ sukūrė iš 8 000 perdirbtų treniruočių batelių.

Vestminsterio rūmai

Šis pastatas yra ne tik žalias, bet ir labai gražus. Vis dėlto stiklo eksterjeras pasirinktas ne tik dėl grožio. Stiklas sugeria saulės energiją ir padeda ją taupyti bei paskirstyti kur ir kada jos labiausiai reikia. Stiklas Vestminsterio rūmuose turi dar vieną funkciją, čia besisvečiuojantiems jis atveria įspūdingą vaizdą į Temzės upę.

BP

Galbūt vienintelis pasaulio biuras, esantis po žeme ir besinaudojantis jos izoliacinėmis savybėmis. Tokiu būdu BP sutaupo ne tik aušinimo ir šildymo išlaidas, bet ir apsaugo aplinką nuo galimo sprogimo perdirbant naftą. BP taip pat pasyviai naudoja saulės energiją ir dirba tik dienos šviesoje. Šiam pastatui keliamas tikslas – būti žaliu ne tik spalva.

„Bank of America“

Tai trečias aukščiausias Niujorko pastatas, kartu įvardijamas ir vienu ekologiškiausių pastatų visame pasaulyje. „Bank of America“ taip pat yra pirmas dangoraižis, įvertintas „LEED Platinum“ sertifikatu ir į aplinką visiškai neišmetantis anglies dioksido.

Minėtas pastatas buvo statytas iš perdirbtų žaliavų, naudojant atsinaujinančius gamtos išteklius ir siekiant kaip įmanoma labiau išnaudoti saulės šilumą ir dienos šviesą. Naudodamas savo kogeneracinę elektrinę, pastatas sukuria 70 proc. sau reikalingos energijos. „Bank of America“ veltui nešvaisto ir vandens, lietaus vanduo yra perdirbamas ir naudojamas pakartotinai.

Visa tai yra įspūdinga, tačiau dar labiau stebina tai, kad pastatas veikia kaip didžiulis Niujorko oro filtras, valantis miesto orą.

„Wikipedia“ nuotr./„Bank of America“ pastatas
„Wikipedia“ nuotr./„Bank of America“ pastatas

„The Cactus“

Katare esantis biuras – puikus dykumos architektūros pavyzdys, siūlantis efektyvaus energijos vartojimo ir optimalaus saulės energijos taupymo sprendimus. Pastatas panašus į kaktusą ne tik forma, bet ir dizainu. Jis gali „atsiverti“ sugerdamas saulės energija ir „užsiverti“ ją kaupdamas.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius