Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekskursija po Tokijo kalėjimo egzekucijų kambarį (nuotraukos)

Egzekucijų kambarys Tokijo kalėjime.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Egzekucijų kambarys Tokijo kalėjime.
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijos žiniasklaidos atstovai pirmą kartą turėjo galimybę apžiūrėti, kaip atrodo Tokijo kalėjime esantis egzekucijų kambarys.

Vietos televizijos stotys transliuoja vaizdo įrašus, kuriuose matyti kambarys, kuriame pakariami mirties bausme nuteisti asmenys, praneša BBC interneto svetainė.

Analitikai sako, kad tai pakurstys viešą diskusiją dėl mirties bausmės naudojimo Japonijoje, kurią kritikuoja žmogaus teisių aktyvistai.

Japonijos teisingumo ministrė pasisako prieš mirties bausmę, tačiau oficialios apklausos rodo, kad gyventojai jai pritaria.

Buvo jaučiamas smilkalų kvapas. Susidarė sterilumo įspūdis, – apie apsilankymą Tokijo kalėjime pasakojo NTV reporteris.Per 30 minučių ekskursiją žurnalistai pamatė kambarį, kuriame pakariami myriop nuteisti asmenys. Ant egzekucijų kambario grindų nubrėžtas raudonas kvadratas, į kurį pastatomas nuteistas asmuo. Ant žmogaus kaklo uždedama kilpa, o po jo kojomis esantis liukas atsidaro...

Žurnalistai taip pat pamatė kambarį, kuriame įrengtas budistų altorius. Šiame kambaryje nuteistieji mirties bausme gali susitikti su dvasininku. Tokijo kalėjime taip pat įrengtas kambarys, kuriame galima stebėti, kaip vyksta mirties bausmė.

„Buvo jaučiamas smilkalų kvapas. Susidarė sterilumo įspūdis“, – apie apsilankymą Tokijo kalėjime pasakojo NTV reporteris.

Reportaže, kurį aprašo BBC, taip pat buvo parodytas kambarys, kuriame trys kalėjimo darbuotojai paspaudžia po vieną mygtuką. Kažkuris iš mygtukų atidaro po nuteistojo kojomis esantį liuką. Tačiau nei vienas iš darbuotojų nežino, kurio paspaudimas buvo lemtingas.

Kilpa, kuri užneriama nuteistajam ant kaklo, pademonstruota nebuvo.

Liepą mirties bausmė Japonijoje buvo įvykdyta dviems žmonėms. Tai buvo pirmos bausmės po to, kai praėjusiais metais valdžią perėmė nauja Vyriausybė.

Mirties bausmės Japonijoje laukia 107 žmonės. Bausmė dažniausiai įvykdoma dviems ar trims asmenims iš karto.

Praėjusiais metais organizacija „Amnesty International“ pareikalavo sustabdyti mirties bausmės Japonijoje vykdymą. Esą žiaurios sąlygos, kurias privalo iškęsti nuteistieji, kol laukia bausmės įvykdymo, veda juos iš proto.

Nei nuteistiesiems, nei jų artimiesiems iš anksto nepranešama, kada tiksliai mirties bausmė bus įvykdyta. Nuteistojo artimieji informuojami tik po to, kai bausmė jau būna įvykdyta.

Neseniai paviešinti duomenys rodo, kad Japonijoje mirties bausmei pritaria daugiau nei 80 proc. gyventojų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min