Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 16:12 , atnaujinta: 2012 rugpjūčio 16d. 16:57

Ekvadoras suteiks prieglobstį „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui

Julianas Assange'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Julianas Assange'as

Ekvadoras ketvirtadienį paskelbė nusprendęs suteikti politinį prieglobstį tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui, kai jis pasislėpė šios šalies ambasadoje Londone, siekdamas išvengti ekstradicijos į Švediją.

„Ekvadoro vyriausybė, ištikima savo tradicijai saugoti prašančius prieglobsčio mūsų diplomatinėse atstovybėse, nusprendė suteikti diplomatinį prieglobstį ponui Assange'ui“, - Ekvadoro užsienio reikalų ministras Ricardo Patino sakė per spaudos konferenciją.

Pasak R.Patino, jo šalies vyriausybė priėmė šį sprendimą, kai Didžioji Britanija, Švedija ir Jungtinės Valstijos atsisakė suteikti garantijas, jog J.Assange'as nebus išduotas JAV, kur jis gali būti teisiamas dėl didžiulio kiekio slaptų Amerikos vyriausybės dokumentų paviešinimo.

„Jeigu jis būtų išduotas Jungtinėms Valstijoms, ponas Assange'as nesulauktų sąžiningo teismo (ir) galėtų būti teisiamas specialiuose tribunoluose arba kariniuose teismuose“, - pažymėjo R.Patino.

„Neatmestina, kad su juo gali būti žiauriai ir žeminamai elgiamasi; kad jam gali būti skirtas laisvės atėmimas iki gyvos galvos arba aukščiausioji bausmė“, - pridūrė Ekvadoro diplomatijos vadovas.

R.Patino pareiškė, kad J.Assange'o areštas Švedijoje „atvertų įvykių grandinę, kuri sutrukdytų jo vengimui būti išduotam trečiajai šaliai“.

„Dėl to Ekvadorui atrodo, kad jo argumentai reiškia, kad jo nuogąstavimai tikri, kad jis gali tapti politinio persekiojimo auka dėl savo ryžtingos žodžio ir žiniasklaidos laisvės gynimo“, - aiškino ministras.

Didžioji Britanija teigia vis tiek išduosianti jį Švedijai

Ekvadoro sprendimas suteikti politinį prieglobstį niekaip nekeičia padėties, o Didžioji Britanija jaučia „pareigą“ išduoti jį Švedijai, ketvirtadienį pareiškė Jungtinės Karalystės URM.

Komentuodama „nuviliantį“ Ekvadoro sprendimą, ministerijos atstovė sakė: „Pagal mūsų įstatymus, ponui Assange'ui išnaudojus visas apeliacijų galimybes, Britanijos institucijos yra susaistytos pareigos išduoti jį Švedijai. Mes vykdysime šį įsipareigojimą.“

„Liekame ištikimi derybose priimtam sprendimui, leidžiančiam mums vykdyti įsipareigojimus pagal Ekstradicijos įstatymą“, - pridūrė ji.

J.Assange'as, kurio tinklalapis sukėlė Jungtinių Valstijų įtūžį, paviešindamas dešimtis tūkstančių slaptų dokumentų apie karus Irake ir Afganistane, buvo suimtas Londone 2010 metų gruodį pagal Švedijos išduotą arešto orderį.

Švedijos pareigūnai nori jį apklausti dėl įtariamo išžaginimo ir lytinės prievartos, kuria J.Assange'ą kaltina dvi moterys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min