Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 8d. 12:41 , Atnaujinta: 2018 gruodžio 8d. 14:17

Eliziejaus laukuose Paryžiuje jau kilo susirėmimų, panaudotos ašarinės dujos

Policija Paryžiuje panaudojo ašarines dujas.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Policija Paryžiuje panaudojo ašarines dujas.

Paryžiaus riaušių policija šeštadienį susirėmė su „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestuotojais garsiuosiuose Eliziejaus laukuose, kur jau antrą savaitgalį rengiamos demonstracijos prieš prezidentą Emmanuelį Macroną.

Policijai teko panaudoti ašarines dujas, kad išstumtų šimtus protestuotojų, kurie susirinko garsiajame prekybiniame bulvare ir prie Triumfo arkos, praneša AFP žurnalistai.

Iš pradžių protestuotojų minia mėgino žygiuoti Eliziejaus laukų alėja prezidentūros link, tačiau keliomis eilėmis sustoję policijos pareigūnai neleido jiems to padaryti. Todėl keli šimtai protestuotojų pasuko į šonines gatves ir mėgino apeiti policijos užtvaras. Tuomet policija panaudojo ašarines dujas.

Policija skaičiuoja, kad šioje vietoje susirinko maždaug 1500 protestuotojų. Dauguma jų išlieka ramūs, taip pat nepranešama apie riaušes ar plėšikavimo atvejus, kurių būta praėjusį šeštadienį.

Žmonės taip pat renkasi ir Bastilijos aikštėje.

Tarnybos šeštadienį jau sulaikė 343 asmenis, imamasi išskirtinių saugumo ir patikros priemonių. Pareigūnai apieško žmones visame Paryžiaus centre, konfiskuoja apsauginius akinius ir dujokaukes iš žurnalistų, kurie juos naudoja apsisaugoti nuo dujų pranešdami naujienas iš įvykio vietų.

Per „geltonųjų liemenių“ protestą Briuselyje suimta 70 žmonių

Maždaug 70 žmonių šeštadienį buvo suimta Belgijos sostinėje Briuselyje per protestą, pamėgdžiojantį „geltonųjų liemenių“ demonstracijas kaimyninėje Prancūzijoje, pranešė vietos policija.

Briuselio rajonas, kur yra įsikūrusios Europos Sąjungos institucijos, įskaitant Europos Komisiją ir Europos Parlamentą, prevenciškai buvo uždarytas: policija pastatė užtvaras ir uždraudė šioje teritorijoje tiek mašinų, tiek pėsčiųjų eismą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Briuselio policijos susidūrimas su protestuotojais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Briuselio policijos susidūrimas su protestuotojais

Protestuotojai susirinko dviejuose Briuselio rajonuose – „Arts Lois“ ir „Porte de Namur“, tačiau apie smurto proveržius nepranešama.

„Apie 70 žmonių buvo sulaikyta per prevenciškai surengtas patikras“, – sakė Briuselio policijos atstovė Ilse Van De Keere.

Naujienų agentūra „Belga“ skelbia, kad jauni protestuotojai užblokavo greitkelį, jungiantį Briuselį su Rekemo miesteliu Flandrijoje, netoli Prancūzijos sienos. Be to, barikada buvo pastatyta ir netoli Prancūzijos ir Belgijos sienos prie Adinkerko.

„Geltonųjų liemenių“ judėjimas Prancūzijoje iš pradžių kilo protestuojant prieš planuojamą degalų akcizo didinimą. Tačiau vėliau jis išsivystė į masinius protestus prieš prezidento E.Macrono politiką. Protestai persimetė ir į kai kurias kitas šalis, įskaitant Belgiją, ypač į prancūzakalbį šalies regioną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min