15min be reklamos
2022 11 27, 15:27

„Enerhoatom“ vadovas: yra ženklų, kad Rusija gali ruoštis palikti Zaporižios AE

Ukrainos branduolinių jėgainių operatorės „Enerhoatom“ vadovas Petro Kotinas sakė, kad dabar pastebimi ženklai, jog Rusijos įsibrovėliai gali ruoštis palikti Zaporižios atominę elektrinę (ZAE).
Karas Ukrainoje. Zaporižia
Karas Ukrainoje. Zaporižia / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pastarosiomis savaitėmis iš tikrųjų gavome informaciją, kad buvo ženklų, jog okupantai galbūt ketina pasitraukti iš ZAE.

Visų pirma, Rusijos spaudoje pradėjo pasirodyti daug publikacijų, kad ZAE galbūt reikėtų palikti, galbūt perduoti TATENA kontrolei. Atrodo, žinote, jie pakuojasi ir vagia viską, ką tik randa“, – teigė jis.

P.Kotinas pabrėžė, kad „dar per anksti teigti, jog Rusijos kariuomenė palieka ZAE“, tačiau galima sakyti, kad jie „rengiasi“.

Jis taip pat priminė, kad rusai į ZAE „sugrūdo viską, ką galėjo – ir karinę techniką, ir personalą, sunkvežimius, tikriausiai su ginklais ir sprogmenimis“, ir užminavo gamyklos teritoriją.

Ukrainos Zaporižios elektrinė – didžiausia Europoje – yra teritorijoje, kurią Rusija skelbiasi aneksavusi. Šeši elektrinės reaktoriai yra išjungti, tačiau jiems reikia elektros gyvybiškai svarbioms branduolinio saugumo funkcijoms, tokioms kaip aušinimas.

Maskva ir Kyjivas pastaraisiais mėnesiais ne kartą kaltino vienas kitą šios elektrinės apšaudymais, dėl kurių kilo nuogąstavimų dėl galimos branduolinės katastrofos.

TATENA prieš kelias savaites ėmėsi diplomatinių pastangų užtikrinti atominės elektrinės saugumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min