Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

EP siekia skirti daugiau lėšų kompensuoti Rusijos taikomo draudimo nuostolius

Parduotuvė Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusija paskelbė embargą prekėms iš ES
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Europos Parlamentas balsavo dėl to, kad kitų metų ES biudžete būtų skirta daugiau lėšų ūkio augimui ir darbo vietų kūrimui, moksliniams tyrimams bei užsienio politikai. EP nesutinka su ES Tarybos pasiūlytais biudžeto karpymais.

Parlamentas siūlo padidinti 2015 m. ES asignavimų įsipareigojimus iki 146,349 mlrd. eurų, o mokėjimų įsipareigojimus – iki 146,417 mlrd. eurų.

Europarlamentarų įsitikinimu, mažosios ir vidutinės įmonės, taip pat mokslinių tyrimų ir švietimo programos, tarp jų ir ERASMUS+, turėtų gauti papildomus 190,5 mln. eurų. Savo ruožtu parama Sirijos pabėgėliams, Ukrainai ir Palestinai turėtų būti padidinta 400 mln. eurų, įsitikinę EP nariai. Jie taip pat siūlo 30 mln. eurų padidinti paramą ES žemdirbiams ir žvejams, nukentėjusiems nuo Rusijos taikomo ES produkcijos importo draudimo. Paramos skurstantiesiems fondui siūloma skirti 16,7 mln. eurų daugiau.

Savo ruožtu parama Sirijos pabėgėliams, Ukrainai ir Palestinai turėtų būti padidinta 400 mln. eurų, įsitikinę EP nariai.

„Mūsų ir ES Tarybos prioritetai yra tokie patys, tačiau Taryba nenori jų finansuoti“, – diskusijoje teigė pagrindinė EP pranešėja dėl biudžeto Eider Gardiazábal Rubial (Socialistai ir demokratai, Ispanija).

Europarlamentarai kartu atkreipia dėmesį, kad iš pradžių turi būti apmokėtos šių metų sąskaitos ir tik tada galima tartis dėl kitų metų biudžeto. „Šios pozicijos laikosi visos EP politinės frakcijos“, – pažymėjo pranešėjas Gérard Deprez (ALDE, Belgija).

EP pozicijai dėl 2015 m. biudžeto pritarė 464 EP nariai, nepritarė 186, o 46 susilaikė. Lisabonos sutartyje numatyta, kad ES biudžetui priimti rengiamas tik vienas svarstymas, po kurio seka 21 dienos Parlamento ir Tarybos taikinimo procesas. Jis prasidės spalio 28 d. ir truks iki lapkričio 17 d. Pasiektas sutarimas bus pateiktas tvirtinti lapkričio 26 d. EP plenariniame posėdyje Strasbūre.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min