-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES į Gazos ruožą siunčia derybininkus

Europos Sąjungoje (ES) pirmininkaujančios Čekijos užsienio reikalų ministro Karelo Schwarzenbergo vadovaujama delegacija sekmadienį popiet išvyksta dviejų dienų deryboms į Artimuosius Rytus dėl galimų paliaubų tarp Izraelio ir „Hamas“.
K.Schwarzenbergas
K.Schwarzenbergas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Čekijos ministras esamomis aplinkybėmis derybų išdavų nesiima prognozuoti, iš anksto įvardija įvykių kaltininką ir neatmeta galimybės, kad pokalbiai apsiribos humanitarinės pagalbos tiekimu, praneša Lietuvos radijas.

360 raketų ir 700- šūvių iš granatsvaidžių į Izraelį – tai, K.Schwarzenbergo žodžiais, neginčijamas įrodymas apie dabartinės krizės kaltės ištakas.

„Visuomet kaltas tas, kas pradeda šaudyti“, – kalbėjo ES užsienio reikalų politikai pirmininkaujantis Čekijos ministras apie palestiniečių organizaciją „Hamas“, kurią laiko teroristine, paliaubų su Izraeliu pažeidėja, o Izraelio karinę reakciją – savigyna.

Su tokia nuostata iš Prahos išvyksta ES išorinių ryšių įgaliotinė Benita Ferrero-Waldner, buvusios ES pirmininkės Prancūzijos užsienio reikalų ministras Bernardas Kouchneris ir būsimos – Švedijos – diplomatijos vadovas Carlas Bildtas, prie kurių prisidės ir ES užsienio bei saugumo politikos vadovas Javieras Solana.

Egiptas, Izraelis ir Palestiniečių Savivalda be „Hamas“ bei Jordanija – tokia kelionės dienotvarkė.

K.Schwarzenbergas paliaubų perspektyvą vertino santūriai, bet tvirtino, kad jo delegacija sieks bent palengvinti katastrofišką humanitarinę padėtį Gazoje. Čekija prie ES tam tikslui numatytų lėšų pradžiai prideda pusę milijono litų.

Šeštadienį vakare Izraelis pradėjo sausumos operaciją Gazos ruože. Prieš tai visą savaitę buvo vykdomi oro antskrydžiai. Per pastarąjį konfliktą šiame regione žuvo daugiau nei 450 palestiniečių, iš jų maždaug ketvirtis civiliai gyventojai. Dar apie 2,4 tūkst. palestiniečių buvo sužeista.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius