Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES ir Baltarusijos santykiai

V.Landsbergis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Landsbergis
Šaltinis: 15min
0
A A

Rezoliucijoje dėl santykių su Baltarusija Europos Parlamentas patvirtino V.Landsbergio pateiktas pataisas dėl atominės elektrinės prie Lietuvos sienos, jaunimo prievartinio ėmimo į kariuomenę bei Vilniuje veikiančio baltarusių universiteto.

Ketvirtadienį, 2009 m. balandžio 2 d. Europos Parlamento plenarinės sesijos metu buvo patvirtinta rezoliucija dėl Europos Sąjungos naujai atveriamų santykių ir dialogo su Baltarusija. Balsavimo metu EP narys Vytautas Landsbergis pasiūlė tris papildomas pataisas, kurioms Parlamentas pritarė, teigiama pranešime spaudai.

Pirmoji Lietuvos atstovo pataisa pabrėžė, kad plečiant techninių derybų su Baltarusija ratą dėl energijos, aplinkosaugos ir kitų dalykų, nebūtų įtraukiami jokie planai statyti naują nevakarietiško (rusiško) tipo branduolinę jėgainę prie Europos Sąjungos, tai yra, Lietuvos sienos.

Antrąją pataisą V. Landsbergis pateikė straipsniui apie opozicijos veikėjų persekiojimus, o jų tarpe – jaunų aktyvistų F. Viačorkos, I. Šylos ir Z. Fedaruko prievartinį paėmimą į kariuomenę, kad tai esą „panašu į valstybinį įkaitų ėmimą“, pvz., perspėjimą vienam opozicijos vadovų V. Viačorkai, jog su jo sūnumi gali kas nors atsitikti.

Trečioji V. Landsbergio pateikta pataisa dėl išeivijoje – Vilniuje veikiančio Baltarusijos „Europos humanitarinio universiteto“. Ši pataisa reikalavo, kad jo galimas legalus grįžimas kada nors į Minską būtų lydimas „tikrų garantijų, jog jis galės veikti laisvai“ ir nepateks į režimo kontrolę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min