TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

ES, Japonija ir Kanada skelbia naujas sankcijas Rusijai, į sąrašą pakliuvo ir Vladimiras Žirinovskis

Vladimiras Žirinovskis
„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Žirinovskis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

JAV iždo sekretorius Jacobas Lew pirmadienį pareiškė, jog Maskvai įvestos naujos sankcijos atkreips Rusijos dėmesį. Naujas sankcijas paskelbė ir Kanada – į sąrašą pakliuvo ir skandalingais pareiškimais pagarsėjęs politikas Vladimiras Žirinovskis.

J.Lew taip pat gynė prezidento Baracko Obamos administracijos poziciją įvesti sankcijas etapais.

Pirmadienį Jungtinės Valstijos ėmėsi baudžiamųjų priemonių prieš septynis rusų pareigūnus ir 17-a bendrovių, kurios siejamos su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Europos Sąjunga (ES) paskelbė į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukianti dar 15 pavardžių, įskaitant premjero pavaduotoją Dmitrijų Kozaką ir Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotoją Liudmilą Švecovą.

Į antradienį paskelbtą sąrašą taip pat įtrauktas Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas ir Ukrainos prorusiškų separatistų lyderiai.

Tačiau į jį nepateko Rusijos energetikos milžinių vadovai, tokie kaip „Rosneft“ vadovas Igoris Sečinas, kuris buvo įtrauktas į pirmadienį JAV paskelbtą naują sankcijų sąrašą.

Dabar ES taikys sankcijas iš viso 48 žmonėms, siejamiems su Rusijos veiksmais, pažeidžiančiais Ukrainos teritorinį vientisumą.

Savo ruožtu Kanada pranešė, jog imsis priemonių prieš dar devynis asmenis ir du bankus. Į devynių verslininkų ir politikų sąrašą pakliuvo ir skandalingais pareiškimais pagarsėjęs Vladimiras Žirinovskis.

Mes, suprantama, siekiame ne pakenkti Rusijos žmonėms, o priversti juos pakeisti savo politiką

Apie tai paskelbta Vakarams didinant spaudimą Rusijai imtis žingsnių sumažinti įtampą kaimyninėje Ukrainoje.

„Mūsų tikslas yra judėti sistemiškai, atsargiai, tokiu būdu, kad jie taip pat turėtų galimybę pakeisti savo politiką ir pradėti laikytis kito kurso“, – sakė J.Lew „NBC News“.

„Mes, suprantama, siekiame ne pakenkti Rusijos žmonėms, o priversti juos pakeisti savo politiką“, – pabrėžė iždo sekretorius.

Pasak J.Lew, Rusijos kredito reitingai dabar yra per vieną pakopą nuo neinvesticinio lygio dėl sankcijų, taip pat ekonomikos sąlygų ir šalies politikos.

JAV pranešė, kad yra pasirengusios „priversti Rusiją patirti dar griežtesnius padarinius“ už „neteisėtą intervenciją ir provokacinius veiksmus“ Ukrainoje.

Vašingtonas taip pat įspėjo, kad imsis baudžiamųjų priemonių prieš konkrečius Rusijos ekonomikos sektorius, jei dešimtys tūkstančių rusų karių, kuriuos Kremlius nusiuntė prie Ukrainos sienos, iš tiesų įsiverš į šią šalį.

Pavyzdžiui, B.Obamos administracija griežtina licencijavimo reikalavimus tam tikrų aukštųjų technologijų, kurios gali būti panaudotos karinėje srityje, eksportui į Rusiją.

„Tai labai reikšmingos sankcijos. Tai sankcijos, kurios atkreips jų dėmesį“, – sakė J.Lew.

Japonija irgi skelbia sankcijas

Japonija antradienį paskelbė uždraudusi išduoti vizas 23 asmenims, kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir ES išplėsdama sankcijas Rusijai dėl jos veiksmų Ukrainoje.

„Japonija reiškia didelį susirūpinimą, jog Rusijos veiksmai, pažeidžiantys Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą, įskaitant Krymo aneksiją, tęsiasi“, – sakoma užsienio reikalų ministro Fumio Kishidos pranešime.

URM neatskleidė 23 asmenų, kuriems bus taikomas naujausias draudimas išduoti vizas, vardų, pareigų ir pilietybės. Vienas ministerijos pareigūnas sakė, kad Japonijos sąrašas pagrįstas sąrašais, kuriuos parengė JAV ir ES.

Japonijos premjeras Shinzo Abe, antradienį išvyko į dešimt dienų truksiančią kelionę po Europą, kuri jam tikriausiai bus labai nelengva.

Vyriausybės vadovas turi rasti pusiausvyrą, palaikydamas kitas Didžiojo septyneto (G-7) valstybes, smerkiančias Rusiją, tačiau tuo pačiu išlaikydamas darbinius ryšius su Maskva, Tokijui siekiant diversifikuoti energetikos išteklių importą, kai Japonijoje atsisakoma atominių jėgainių po 2011 metų Fukušimos branduolinės krizės.

Kai Rusija kovą pripažino Ukrainos Krymo regiono paskelbtą nepriklausomybę, Japonija sustabdė derybas su Maskva dėl vizų režimo sušvelninimo, taip pat įšaldė dar nepradėtas derybas dėl naujos investavimo sutarties.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min