Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES lyderiai įsipareigojo skirti 8 mlrd. eurų naujoms darbo vietoms kurti ir pritarė naujam Bendrijos biudžetui

Europos Sąjungos (ES) lyderiai penktadienį sutiko skirti 8 mlrd. eurų (27,6 mlrd. litų) kuriant naujas darbo vietas jaunimui per viršūnių susitikimą, kuriame taip pat buvo pritarta netvirtam susitarimui dėl trilijono eurų Bendrijos daugiamečio biudžeto, nors dėl jo išlieka didelių abejonių.
Eurai
Eurai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Grėsmė, jog daugybė jaunų europiečių virs „prarastąja karta“, suteikė įtampos per šias derybas Briuselyje, nors finansų rinkų spaudimas, kuris buvo jaučiamas per patį euro zonos skolų krizės įkarštį, pastaraisiais mėnesiais sumažėjo.

„Turime duoti žmonės darbo ir nedalyti netikrų pažadų, – Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė po derybų Briuselyje, kurios baigsis vėliau penktadienį. – Prireiks laiko, kol bus sukurtos darbo vietos daugumai jaunų žmonių.“

A.Merkel, kurios laukia rugsėjį vyksiantys rinkimai šalyje, pavargusioje nuo sunkiai besiverčiančių pietinių Europos valstybių šelpimo, perspėjo, kad fiskalinė drausmė tebėra problemos sprendimo raktas.

Grėsmė, jog daugybė jaunų europiečių virs „prarastąja karta“, suteikė įtampos per šias derybas Briuselyje, nors finansų rinkų spaudimas, kuris buvo jaučiamas per patį euro zonos skolų krizės įkarštį, pastaraisiais mėnesiais sumažėjo.

„Svarbiausias dalykas – padidinti mūsų konkurencingumą, – teigė ji. – Nėra svarbiausia kurti vis daugiau puodų su pinigais.“

Lyderiai susitarė, kad Jaunimo įdarbinimo iniciatyvos lėšos gali būti pradėtos skirti nuo ateinančių metų sausio, skatinant stažuočių programas ir padedant susirasti darbo kitose Europos Sąjungos vietose.

Tačiau kritikai tvirtina, kad šių priemonių toli gražu nepakaks, kad būtų išspręsta besivystanti nedarbo krizė, o Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas sakė, kad jos tėra „lašas vandenyne“.

Šiuo metu Europoje darbo neturi kas ketvirtas jaunuolis. Jaunų bedarbių dalis dar didesnė krizės prislėgtose pietinėse euro zonos šalyje, tokiose kaip Graikija, Ispanija, Portugalija ir Italija, kur pareigūnai perspėja dėl besivystančios „socialinės nepaprastosios padėties“.

Taip pat kyla klausimų dėl finansavimo, nes jis priklauso nuo platesnio susitarimo tarp Europos Komisijos ir ES šalių pagal daugiametį Bendrijos biudžetą, dėl kurio įnirtingai ginčijamasi jau kelis mėnesius.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy sakė, kad ES lyderiai „visiškai sutaria“ dėl biudžeto. Tačiau jis pridūrė: „Radome tam tikrų biudžeto problemų kai kuriose šalyse ir rasime atitinkamą sprendinį.“

Pasak H.Van Rompuy, tos problemos yra „techninės, ne politinės“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius