Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 19d. 07:52

ES lyderiai sutarė paremti J.M.Barroso kandidatūrą vadovauti Europos Komisijai

Jose Manuelis Barosso
„Scanpix“ nuotr. / Jose Manuelis Barosso

Europos Sąjungos lyderiai vėlų ketvirtadienio sutarė paremti dabartinio Europos Komisijos pirmininko Jose Manuelio Barroso kandidatūrą pakartotinei penkerių metų kadencijai.

Tai spaudos konferencijoje po Briuselyje įvykusios Europos Vadovų Tarybos darbo vakarienės pranešė Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

53-ejų dešiniųjų pažiūrų buvusio Portugalijos premjero skyrimui į EK pirmininkus dar turi pritarti Europos Parlamentas. Antrą pagal dydį frakciją europarlamente turintys socialistai yra sakę, jog neparems J.M.Barroso kandidatūros.

„Visi vieningai ir labai pozityviai pasisakė apie jo pirmąjį pirmininkavimo laikotarpį. Paskui buvo pereita prie procedūrinių reikalų – kaip suderinti vieningą nominaciją su EP. Čia įstrigome iki vidurnakčio. Galutinio dokumento redagavimas užtruks iki rytojaus ryto“, – pasakojo V.Adamkus.

Pasak premjero A.Kubiliaus, politinis sprendimas yra priimtas. Jis pripažino, kad pritarimas nėra formalus, tačiau sakė tikįs, jog europarlamentarus pavyks įtikinti balsuoti už J.M.Barroso.

„Čekijos ir Švedijos premjerai, kadangi keičiasi pirmininkaujanti šalis, įgalioti tartis su EP, kad sprendimas dėl naujo EK pirmininko būtų padarytas liepos viduryje. Taryba pasiliko sau teisę priimti formalų teisinį sprendimą atsižvelgiant į vykstančias diskusijas. Taryboje yra keturi ar penki socialistai ir keturi liberalai. Visi socialistų premjerai pritarė kandidatūrai, jie įsipareigojo įtikinti partijas balsuoti už šį kandidatą. Toks sprendimas (paskirti J.M.Barroso EK pirmininku – BNS) būtų labai svarbus tokiu chaotišku laikotarpiu. Jokių naujų pavardžių nepasigirdo“, – kalbėjo A.Kubilius.

Pasak premjero, pavojinga ir nesikonsultuoti su EP, ir europarlamentui „suteikti iliuzijų, kad čia galima pabandyti pasiaiškinti, kas yra stipresnis“.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min