Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES ministrai sankcijų Rusijai negriežtins

Vladimiro Putino lėlė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiro Putino lėlė
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį aptars padėtį Ukrainoje, bet neaišku, ar imsis griežtinti sankcijas Rusijai.

Sutarti dėl griežtinimo tikriausiai nepavyks. Nebent gali būti šiek tiek išplėstas juodasis sąrašas, nors padėtis rytų Ukrainoje tik blogėja, o savaitgalį Didžiojo dvidešimtuko susitikime Australijoje Vakarų lyderiams su Rusijos prezidentu sutarti dėl poslinkių nepavyko.

Niekas jau ir nebekreipia dėmesio, kad Rusija Rytų Ukrainoje elgiasi, kaip nori. Antai Luhanske iškraunama dar viena vilkstinė, įvažiavusi be Ukrainos leidimo. Rusija tai vadina humanitarine pagalba. Ukraina sako, kad separatistų kovotojams taip atvežama amunicija, o išvežamos anglys ir turtas.

Bet ES ministrai pirmadienį sankcijų tikriausiai negriežtins, nors dauguma pripažįsta, kad Minsko paliaubos žlugusios. Diplomatai cituojami, kad ir dabartinės sankcijos skaudžiai kanda, todėl naujų bus imtasi tik nelikus kitos išeities. Naujoms priemonėms vargu ar pritartų visos šalys.

Tiesa, net tokios skeptiškos kaip Vengrija tikina, kad už tarptautinės teisės pažeidimus bausti reikia. „Mes patenkinti, kad ES vieninga, ir visada prisijungsime prie bendros ES pozicijos“, – teigia Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto.

Australijoje Europos lyderiai perspėjo Vladimirą Putiną, kad santykiai gali dar pablogėti, jei jis nesiims priemonių mažinti įtampą, bet ir jie žadėjo nebent plėsti juodąjį asmenų sąrašą, o ne gilinti ekonomines sankcijas, pavyzdžiui, į itin jautrų dujų sektorių.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min