Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES priėmė sprendimą dėl naujų sankcijų Rusijai

Protestas prieš V.Putiną
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestas prieš V.Putiną
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Sprendimas dėl naujų sankcijų Rusijai priimtas, – teigiama pirmadienį išplatintame pranešime, kuriame cituojamas Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas van Rompuy. Vis dėlto jų įsigaliojimo paskelbimo teks palaukti.

22.44 val. „Naujų sankcijų Rusijai paketas per rašytinę procedūrą šiandien buvo priimtas. Naujosios sankcijos pagilina baudžiamąsias priemones, dėl kurių sutarta liepos 31 d.“, – pirmadienį teigė Hermanas Van Rompuy.

Vis dėlto naujų sankcijų Rusijai paskelbimas kiek atidedamas – oficialiame leidinyje jis bus paskelbtas per ateinančias kelias dienas. Per jas duodama laiko apgalvoti susitarimą tarp Rusijos ir Ukrainos dėl paliaubų.

Naujomis sankcijomis siekiama skatinti pokyčius Rusijos veiksmuose, kurie destabilizuoja padėtį Rytų Ukrainoje. Atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją ES yra pasirengusi peržiūrėti sankcijas visiškai arba iš dalies.

20.34 val. ES sankcijas stabdo Vokietija, Suomija ir dar trys šalys

Kiek anksčiau skelbta, kad pirmadienį Europos Sąjungos (ES) šalys atidėjo naujo sankcijų paketo Rusijai dėl agresijos Ukrainoje patvirtinimą. Toks sprendimas esą priimtas todėl, kad kai kurios valstybės, pasak diplomatų, nori aptarti, kaip sankcijos galėtų būi stabdomos, jeigu paliaubos tęstųsi.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Reuters“, šią informaciją patvirtino diplomatai.

ES pareigūnai turėjo Briuselyje susitikti pirmadienį 18 val. vietos laiku. Šiame susitikime iš esmės turėjo būti galutinai patvirtinta tai, kas buvo sutarta dar penktadienį: t.y. turėjo būti susitarta, ar sankcijas imti taikyti, o vėliau, tęsiantis paliauboms, jos būtų sustabdytos. Taip pat, ar išvis šiame etape sankcijų turėtų būti imtasi.

Diplomatų teigimu, nepaisant to, kad šiuo metu vyksta daugiausia procedūrinės diskusijos, daugelis šalių yra nusiteikusios prieš Maksvos baudimą. Dauguma ES narių situaciją regi kaip galimybę sankcijų paketą blokuoti ir taip išvengti atsakomųjų Rusijos priemonių, – nurodo diplomatai.

Tuo metu naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad ES sankcijas Rusijai stabdo penkios šalys: Vokietija, Italija, Austrija, Suomija ir Kipras.

Turėjo pradėti tartis dėl sankcijų Rusijai

Kiek anksčiau skelbta, kad dar nepasiekę vieningo požiūrio ES pareigūnai pirmadienį vėl tariasi dėl naujų sankcijų Maskvai, pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Pirmadienį Europos sostinės ketino oficialiai patvirtinti sankcijas, kurios apribotų Rusijos naftos milžinių galimybes užsienio finansų rinkose, bet kol kas to nepadarė, sakė diplomatai.

Delsiama tuo metu, kai naujosios ES narės Europos rytuose, būdamos priklausomos nuo prekybos su Rusija ir energijos ryšių su ja, vis labiau nerimauja ir reikalauja sankcijų, kai Ukrainoje paliaubos šiaip taip laikosi.

„18 val. (19 val. Lietuvos laiku) šaukiamas papildomas ambasadorių susitikimas dėl sankcijų“, – sakė vienas ES diplomatų naujienų agentūrai AFP po derybų, kuriose, regis, nebuvo prieita vieningo visų 28 šalių pritarimo.

Ambasadorių posėdyje bus „svarstomas sankcijų Rusijai modalumas“, sakė diplomatas, prašęs neminėti jo pavardės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min