Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 spalio 14d. 18:00

Prieš Vladimiro Putino vizitą į Belgradą ES perspėjo Serbiją

„Putino baras“ Serbijos Novi Sado mieste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Putino baras“ Serbijos Novi Sado mieste

Europos Sąjunga antradienį priminė Serbijai, kad ši turi užsirekomenduoti kaip būsima Bendrijos narė, artėjant Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitui į šią šalį.

Nors ES nusprendė paskelbti V.Putiną persona non grata dėl jo vaidmens Ukrainos kare, tačiau jis vis dar gali tikėtis šilto sutikimo ketvirtadienį Belgrade, kuris atsisakė prisidėti prie Briuselio, įvedusio griežtas sankcijas jo istorinei sąjungininkei Rusijai.

ES užsienio reikalų vadovės Catherine Ashton atstovė pažymėjo, kad sausio mėnesį Serbija pradėjo derybas dėl narystės 28 šalių Bendrijoje ir per jas buvo sutarta, kad Belgradas palaipsniui priderins savo politiką prie ES normų.

Atitinkamai Briuselis tikisi, kad Serbija „ir šio vizito metu pademonstruos savo proeuropietišką kryptį“, pridūrė ji.

Pasak Majos Kocijančič, ES „atkreipia dėmesį į planuojamą prezidento Putino vizitą į Serbiją“.

„Serbija, kaip ir visos šalys kandidatės... priėmė (politikos) konvergencijos įsipareigojimus“, taip pat įsipareigojimą dėl bendrų suvaržymo priemonių, sakė atstovė ir pridūrė, kad šalies pažanga yra reguliariai vertinama.

Atitinkamai Briuselis tikisi, kad Serbija „ir šio vizito metu pademonstruos savo proeuropietišką kryptį“, pridūrė ji.

Tačiau tai gali tapti rimtu išbandymu Belgradui.

„Kai nusprendėme pradėti derybas su Europos Sąjunga, mes nekalbėjome apie sankcijas Rusijai“, – Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius neseniai sakė viename interviu.

Belgrade, kur bus minimos 70-osios miesto išlaisvinimo iš nacių okupacijos metinės, V.Putinas stebės karinį paradą.

Parade dalyvaus daugiau nei 3 tūkst. karių, savo sugebėjimus demonstruos ir Rusijos aukštojo pilotažo meistrai.

Serbijos posūkis Europos Sąjungos link įvyko po daugelio metų izoliacijos dėl Kosovo nepriklausomybės siekių, kai Rusija palaikė Belgradą šiame ginče.

Serbijos posūkis Europos Sąjungos link įvyko po daugelio metų izoliacijos dėl Kosovo nepriklausomybės siekių, kai Rusija palaikė Belgradą šiame ginče.

Vis dėlto ES tarpininkavo rengiant susitarimą dėl Serbijos ir Kosovo santykių normalizavimo pernai, kai nuotaikos pasikeitė ryšių su Europa gerinimo kryptimi, tikintis ekonomikos plėtros, nors Kosovo klausimas lieka skausmingas.

Pasak politologų, Rusijai rūpi užsitikrinti, kad Serbijos narystė Europos Sąjungoje nepakenks jos interesams.

Skatindama Belgradą Rusija suteikė Serbijai 800 mln. JAV dol. (630 mln. eurų) paskolą 2013 metais ir dar 500 mln. JAV dolerių šiais metais, šios Balkanų šalies finansams sustiprinti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min