Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES raginama Donecko ir Luhansko pseudorespublikas paskelbti teroristinėmis organizacijomis

Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Petras Auštrevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Petro Auštrevičiaus Europos Parlamente įsteigta „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupė ragina Europos Sąjungą nedelsiant pripažinti, kad vadinamosios Donecko ir Luhansko liaudies respublikos yra teroristinės organizacijos.

Grupė kreipėsi į ES vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai Federicą Mogherini, prašydama neatidėliojant pradėti reikiamas procedūras, kad šios „respublikos“ būtų įtrauktos į tarptautinį teroristinių organizacijų sąrašą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Privalome teroristams pasiųsti aiškų signalą, kad už nekaltų žmonių žudymą Ukrainoje reikės atsakyti. Žlugus deryboms dėl ugnies nutraukimo, kasdien toliau žūstant kariams ir civiliams, o teroristams siekiant didinti savo pajėgas dabar iš esmės svarbu, kad ES neliktų vien įvykių stebėtoja ar vertintoja. ES turi ir gali veikti dar aktyviau“, – teigia „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupės pirmininkas Petras Auštrevičius.

Grupės kreipimesi pažymima, kad vadinamų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų įtraukimas į tarptautinį teroristinių organizacijų sąrašą yra svarbus teisinis žingsnis, siekiant pripažinti akivaizdų faktą, kad Rusijos valdžia remia tarptautinį terorizmą ir taip pažeidžia Jungtinių Tautų Ogranizacijos, kurios narė yra, konvencijas.

P.Auštrevičiaus suburta „Europietiškos Ukrainos“ draugų grupė vienija 48 Europos Parlamento narius, atstovaujančius 18-kai ES šalių ir visoms pagrindinėms proeuropietiškoms politinėms frakcijoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min