Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 14, 14:07

ES reiškia susirūpinimą dėl blogėjančių moterų ir mergaičių gyvenimo sąlygų Afganistane

Europos Sąjunga sekmadienį pareiškė esanti itin susirūpinusi dėl blogėjančių moterų ir mergaičių gyvenimo sąlygų Afganistane, šalį valdančiam Talibanui šūviais į orą išvaikius retą moterų protestą Kabule.
Afganistanas
Afganistanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Maždaug 40 moterų, skandavusių „Duonos, darbo ir laisvės“, šeštadienį žygiavo priešais Švietimo ministeriją Kabule, bet Talibano kovotojų grupė jas išvaikė šaudydama į orą. Kai kurias protestuotojas, bandžiusias pasislėpti aplinkinėse parduotuvėse, Talibano kovotojai vijosi ir mušė šautuvų buožėmis.

Šis smurto atvejis pabrėžė, kad nuo praėjusių metų rugpjūčio 15-osios, kai talibai vėl perėmė Afganistano kontrolę, griežtosios linijos islamistai taiko vis daugiau apribojimų, ypač moterims.

„ES ypač susirūpinusi dėl Afganistano moterų ir mergaičių, iš kurių sistemingai atimamos laisvės, teisės ir galimybės naudotis pagrindinėmis paslaugomis, pavyzdžiui, švietimu“, – sakoma Bendrijos užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio biuro pareiškime.

„ES kartoja, kad Afganistanas privalo laikytis tarptautinių sutarčių, kurių šalis jis yra, įskaitant ekonominių, socialinių, kultūrinių, pilietinių ir politinių teisių palaikymą ir apsaugą, ir sudaryti sąlygas visapusiškam, lygiaverčiam ir prasmingam visų afganų atstovavimui ir dalyvavimui šalies valdyme“, – priduriama pareiškime.

Jame taip pat pabrėžiama, kad pagal Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas „Afganistanas neturi kelti saugumo grėsmės jokiai šaliai“.

JAV rugpjūčio 2-ąją paskelbus, kad per bepiločio lėktuvo smūgį Kabule nukovė „al Qaeda“ lyderį Aymaną al Zawahiri, Talibanas pareiškė nežinojęs apie jo buvimą Afganistane.

ES pareiškime pažymima, kad bloko teikiama pagrindinė humanitarinė pagalba Afganistano gyventojams priklauso nuo „stabilios, taikios ir klestinčios“ šalies ir nuo to, ar Talibanas laikosi žmogaus teisių principų, „ypač moterų ir mergaičių, vaikų ir mažumų teisių“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min