Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 03 18 /17:43

ES šalių lyderiai pritarė susitarimui su Turkija dėl migrantų srauto stabdymo

ES šalių vadovai penktadienį, Briuselyje derybose dalyvavus Turkijos premjerui Ahmetui Davutoglu, patvirtino susitarimo su Turkija tekstui, kuriame nurodoma, kaip ketinama susidoroti su migrantų krize, pranešė Suomijos ministras pirmininkas.
Donaldas Tuskas ir Ahmetas Davutoglu
Donaldas Tuskas ir Ahmetas Davutoglu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Turkijos susitarimas patvirtintas“, – paskelbė tinkle „Twitter“ Suomijos premjeras Juha Sipila, 28 ES šalių lyderiams susitikus aptarti susitarimo rezultatų.

Europos Sąjungos susitarimas su Turkija dėl migrantų grąžinimo nereiškia naujų pabėgėlių kvotų ES narėms, penktadienį BNS pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šita vieta buvo labai kritiška daugeliui šalių, mums – taip pat ir aš dar vakar diskusijų metų pasiūliau, kad būtų įtvirtinti saugikliai, kad liktų tiktai anksčiau sutartų ir suderėtų kvotų rėmuose.

Ir tai yra labai aiškiai suformuluota tiek dvišaliame memorandume tarp ES ir Turkijos, taip pat kitame dokumente, tas pats pakartota Europos Vadovų Tarybos išvadose, kur labai aiškiai pasakyta, kad jeigu bus viršyta kvota, kuri buvo suderėta ir sutarta (...), jeigu matome, kad tie skaičiai labai progresyviai auga, reiškia programa ir sistema, ir visas mechanizmas neveikia ir jis turės būti sustabdytas“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė D.Grybauskaitė.

Pasak jos, ES susitarimas su Turkija pradės galioti nuo sekmadienio.

„Didžiausias, aišku, klausimas, (...) kaip įgyvendinti šį susitarimą, nebuvo lengva ir susitarti, nes daug sąlygų buvo nuo finansinių, iki derybinių, iki laisvo judėjimo žmonių tarp Europos ir Turkijos, bet, aišku, svarbiausia, kad pritarta migrantų grąžinimui tarptautinės teisės rėmuose“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentės spaudos tarnybos nuotr./Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr./Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Jos teigimu, grąžinti migrantus į Turkiją Graikija administracinių gebėjimų neturi, todėl ES ketina siųsti jai ne tik humanitarinę pagalbą, bet ir migracijos specialistus bei pasienio apsaugos pajėgas.

Pasak prezidentės, susitarimas su Turkija bus pirmas patikrinimas Europai, ar ji sugebės suvaldyti nelegalių migrantų srautus, nes ateityje į žemyną gali atsiverti ir daugiau migrantų kelių.

„Žinome ir jau matome požymius, kad dar vienas kelias gali vasarą atsiverti per Viduržemio jūrą iš Libijos“, – sakė D.Grybauskaitė.

ES su Turkija susitarė, kad naujai iš Turkijos į Graikijos salas atvykstantys nelegalūs migrantai bus grąžinami atgal, o į ES iš Turkijos bus perkeliami tik sirų karo pabėgėliai.

ES su Turkija susitarė, kad naujai iš Turkijos į Graikijos salas atvykstantys nelegalūs migrantai bus grąžinami atgal, o į ES iš Turkijos bus perkeliami tik sirų karo pabėgėliai.

Šiuo susitarimu taip pat pagreitinama ir ES finansinė parama Turkijai padėsianti spręsti migracijos krizę.

Turkija reikalavo paspartinti stringantį jos stojimo į Europos Sąjungą procesą, skirti Ankarai milijonus eurų papildomos pagalbos ir suteikti bevizį režimą.

Sprendimą pasidalinti 160 tūkst. pabėgėlių, atvykusių į Graikiją ir Italiją, ES priėmė pernai rudenį. Lietuva šiuo susitarimu įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius per dvejus metus.

Jungtinių Tautų duomenimis, pernai į Europą atvyko daugiau nei 1,2 mln. žmonių, o toks antplūdis sukėlė Senajame žemyne rimčiausią pabėgėlių krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius