Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES susitarė dėl griežtesnių sankcijų Rusijai: jokių pinigų Maskvai

Rusija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusija
Šaltinis: 15min
0
A A

ES šalių lyderiai planuoja nutraukti visų projektų, į kuriuos įtraukta Rusijos vyriausybė, finansavimą, trečiadienį pranešė naujienų svetainė gazeta.ru. Sankcijų priešininkai teigia, kad jos gali neigiamai paveikti pačios ES interesus.

14:10 val. Po sankcijų įvedimo JAV nukonkuruos Europos Sąjungą?

Už griežtesnių sankcijų įvedimą Rusijai pasisako Didžioji Britanija, Lenkija ir kitos Vidurio ir Rytų Europos šalys. Jos taip pat siekia priversti Rusiją uždaryti sieną su Ukraina ir panaikinti spaudimą Ukrainos federalizacijos priešininkams.

Prieš ekonominių sankcijų įvedimą Rusijai pasisako devynios ES šalys – Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Austrija, Bulgarija, Graikija, Kipras, Slovėnija ir ES pirmininkaujanti Italija.

Priešininkai pateikia tris argumentus prieš sankcijų įvedimą. Pirmiausia, pasak jų, sankcijos ne mažiau pakenks ir Europos šalių ekonomikoms. Be to, teigiama, kad naujos sankcijos paskatins tik dar griežtesnę Maskvos poziciją Ukrainos atžvilgiu.

Galiausiai sankcijų oponentai teigia, kad, įvedus sankcijas Rusijos energetikos sektoriui didelių nuostolių patirs ES šalių ūkis, o blokas taps nekonkurencingas, lyginant su JAV. Kai kurie politikai teigia, kad tokia perspektyva ypač pavojinga ES, kuomet yra planuojama sukurti laisvosios prekybos zoną su JAV.

Būsimųjų sankcijų įvedimas tapo pagrindine telefoninio pokalbio tarp JAV prezidento Baracko Obamos ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel tema trečiadienį. Dviejų šalių lyderiai dar kartą paragino Rusiją nutraukti krizės Ukrainoje eskalavimą. 

Ribos projektų finansavimą Rusijoje

ES lyderiai trečiadienį svarsto naujų sankcijų įvedimą Rusijai tebesitęsiant karui Rytų Ukrainoje.

ES lyderiai ketina užkirsti kelią kreditų išdavimui naujų projektų Rusijoje finansavimui. Paskolų srautą Rusijai ES apribos veikdama per Europos rekonstrukcijos ir plėtros bei Europos investicinį bankus.

Briuselis taip pat žada įsipareigoti įvesti naujas sankcijas toms Rusijos įmonėms ir organizacijoms, kurios prisidėjo prie Ukrainos suvereniteto pažeidimo. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min