15min be reklamos
2022 10 04, 21:15

ES svarsto sankcijas Iranui dėl protestų malšinimo

Europos Sąjunga svarsto sankcijas, kurios būtų paskelbtos Iranui dėl Mahsos Amini „nužudymo“ ir visoje šalyje kilusių protestų malšinimo, antradienį pareiškė bloko diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.
Protestas Irane
Protestas Irane / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

„Ir toliau svarstysime visas turimas galimybes, įskaitant ribojamąsias priemones, kuriomis galėtume atsakyti į Mahsos Amini nužudymą ir į tai, kaip Irano saugumo pajėgos reaguoja į demonstracijas“, – pareiškė jis Europos Parlamentui.

J.Borrellis pridūrė, kad kalbėdamas apie „ribojamąsias priemones“ jis turi omenyje sankcijas.

ES diplomatijos vadovas pasmerkė Irano režimo represijas prieš protestuotojus, kurias pavadino „neproporcingomis“ ir „nepateisinamomis“, ir priminė, kad dėl tokių veiksmų buvo „prarasta dešimtys gyvybių“.

Jis taip pat pareiškė užuojautą dėl M.Amini mirties. Ši 22 metų mergina atsidūrė ligoninėje su mirtinais sužalojimais po to, kai buvo suimta liūdnai pagarsėjusios Irano moralės policijos.

„Norėčiau išreikšti mūsų susižavėjimą visame Irane vykstančiomis daugiausia moterų, bet taip pat ir vyrų demonstracijomis, kuriose protestuojama prieš jos [M.Amini] nužudymą ir prieš jų patirtas represijas“, – pareiškė J.Borrellis.

„Matėme, kaip pasipiktinimo ir pasibaisėjimo banga Irane virto nacionaliniu protestu“, kurio dalyviai reikalauja „pagarbos, teisingumo ir lygybės – nieko daugiau“, pažymėjo jis.

ES diplomatijos vadovas pridūrė, jog nėra nė vieno požymio, kad dėl M.Amini mirties būtų atliekamas „patikimas tyrimas“, o režimas, kuris šalyje blokuoja internetą ir socialinius tinklus bei programėles, neprisiima jokios atsakomybės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min