Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES sveikina demokratinius rinkimus Gruzijoje ir yra pasiryžusi toliau plėtoti tarpusavio santykius

Jaunuoliai su Gruzijos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gruzijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai spalio 15 dieną Liuksemburge pasveikino Gruzijos parlamento rinkimus kaip svarbų žingsnį įtvirtinant demokratiją šalyje ir pareiškė esantys pasirengę siekti Gruzijos politinės asociacijos, ekonominės integracijos ir bevizio režimo su ES, kai bus įgyvendintos tam būtinos sąlygos.

„Lietuva toliau rems Gruzijos eurointegracijos siekius. Drauge su naująja šalies vyriausybe sieksime, kad šiam tikslui būtų kuo geriau išnaudotas būsimas Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai ir Vilniuje jo metu rengsimas Rytų partnerystės viršūnių susitikimas“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius ES Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

URT išvadose Gruzijos valdžios institucijos ir visos politinės partijos raginamos kartu siekti užtikrinti teisės viršenybę, pagarbą žmogaus teisėms ir gerą valdyseną.

Ministrai teigia esantys pasirengę paremti naująją Gruzijos administraciją derantis dėl Asociacijos susitarimo ir laisvosios prekybos su ES, bevizio režimo, taip pat vykdant tam būtinas vidaus reformas.

E.Ignatavičius prašė Europos Komisijos kuo greičiau suteikti finansavimą aukšto lygio patarėjų grupei, kuri padėtų naujajai Gruzijos administracijai išlaikyti suartėjimo su ES pagreitį.

Taryboje aptarti rinkimai ir kitose Rytų partnerystės šalyse – Baltarusijoje ir Ukrainoje. Konstatuota, kad rinkimai Baltarusijoje neatnešė staigmenų, o žmogaus teisių padėtis čia ir toliau lieka bloga, todėl nuspręsta ES sankcijas Baltarusijos režimui pratęsti dar vieneriems metams.

Lietuvos viceministras pabrėžė, kad ES turėtų siekti tapti geriau matoma Baltarusijos visuomenėje ir toliau lengvinti paprastų piliečių keliones.

Jis pridūrė, kad būtina vengti žingsnių, skatinančių Ukrainos izoliaciją, ir paragino ministrus po netrukus Ukrainoje įvyksiančių parlamento rinkimų iš naujo apsvarstyti ES santykius su šia šalimi.

Svarstant situaciją Sirijoje, E. Ignatavičius pareiškė susirūpinimą dėl krizės poveikio kaimyninių šalių stabilumui ir paragino tarptautinę bendruomenę, visų pirma Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares, susivienyti ir didinti spaudimą režimui.

Ministrai taip pat pritarė naujoms sankcijoms Iranui. Nors kai kurios priemonės gali neigiamai atsiliepti ES šalių ekonomikai, pasak E. Ignatavičiaus, dabar svarbu Irano režimui pasiųsti tvirtą ES politinės vienybės žinią.

Susitikimo išvakarėse viceministras dalyvavo ES ministrų susitikime su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergėjumi Lavrovu, kuriame buvo diskutuojama Sirijos, Irano, Moldovos ir Gruzijos klausimais.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min