Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 gegužės 6d. 18:27

ES tarsis dėl sankcijų Sirijos prezidentui al Assadui

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas

Europos Sąjunga (ES) penktadienį vyksiančiose derybas spręs, ar imtis tiesioginių priemonių prieš Sirijos prezidentą Basharą al Assadą, kurio režimas žiauriai malšina šalyje vykstančius protestus.

„Liko nepanaudota viena priemonė – įtraukti į sąrašą patį prezidentą al Assadą“, kartu su 15 Sirijos pareigūnų, kuriems planuojamas įšaldyti sąskaitas ir uždrausti atvykti į Bendrijos teritoriją, vienas anonimu pageidavęs likti ES diplomatas skaė naujienų agentūrai AFP.

„Prancūzai tvirtai pasisako už (B.al Assado) įtraukimą, Didžioji Britanija ir Vokietija palaiko, tačiau ne kitų priemonių sustabdymo sąskaita“, – sakė kitas diplomatas, taip pat prašęs neviešinti jo vardo.

27 šalių bloko ambasadoriai susitiks vėliau penktadienį derinti galutinį susitarimą dėl priemonių prieš Damaską ir nustatyti jų įsigaliojimo datą.

Šios derybos vyks Sirijos opozicijai ruošiantis surengti „nepaklusnumo dieną“ prieš B.al Assadą, nepabūgę kruvino susidorojimo, kurį pasmerkė tarptautinė bendruomenė. Žmogaus teisių organizacijos teigia, kad šioje šalyje per pastaruosius neramumus žuvo daugiau nei 600 žmonių, o dar apie 8 tūkst. buvo suimti arba dingo.

ES iš esmės jau susitarė, kad Sirijai bus paskelbtas ginklų ir įrangos, kuri gali būti naudojama vykdant represijas, pardavimo embargas. Bendrija taip pat peržiūrės savo bendradarbiavimo su Sirija programą.

Pavyzdžiui, ES veikiausiai įšaldys asociacijos sutartį, atveriančią kelią palengvintos prekybos tarp Bendrijos ir Sirijos susitarimams, taip pat sustabdys bendradarbiavimo programas, kurios šiai Artimųjų Rytų šaliai kasmet užtikrina apie 210 mln. eurų (725 mln. litų) paskolų ir dotacijų.

Tačiau Europos šalys nesutaria dėl baudžiamųjų priemonių prieš Sirijos pareigūnus, kaltinamus dėl kelias pastarąsias savaites vykdytų represijų. Ypač didelės diskusijos vyksta dėl sankcijų B.al Assadui.

Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija pasisakė už skubią ir aiškią žinią, tuo tarpu mažesnės šalys, ypač Kipras, Portugalija ir Graikija, vengia imtis priemonių prieš B.al Assadą. Be to, Estija yra susirūpinusi dėl septynių savo piliečių, kurie buvo pagrobti Libane, likimo. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min