Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 06 09, 16:51

ES toliau taikys sankcijas Viktorui Janukovyčiui ir jo sūnui

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pareiškė, kad buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo sūnaus turtas lieka įšaldytas, nors teismas panaikino ankstesnį sprendimą jiems taikomas sankcijas pratęsti.
Viktoras Janukovyčius
Viktoras Janukovyčius / „Scanpix“/AP nuotr.

ES yra įvedusi sankcijas masinių protestų nuverstam V. Janukovyčiui ir jo sūnui Oleksandrui nuo 2014 metų už valstybės turto grobstymą. Sankcijos kasmet yra peržiūrimos.

ES Bendrasis Teismas trečiadienį išaiškino, kad 2019 metais ES nepateikė tinkamo pagrindimo baudžiamosioms priemonėms pratęsti.

Tačiau Bendrijos atstovas nurodė, kad V. Janukovyčiui ir jo sūnui „toliau taikomos nustatytos ribojamosios priemonės“, nes anksčiau šiais metais sankcijos buvo pratęstos kitu teisiniu pagrindu.

„Sankcijų už Ukrainos valstybės turto pasisavinimą režimas galioja iki 2022 metų kovo 6 dienos ir turi būti kasmet peržiūrėtas“, – pareiškė ES atstovas Peteris Stano.

2013 metų pabaigoje šis Maskvos remtas Ukrainos prezidentas išprovokavo masinius protestus paskutinę minutę atsisakęs pasirašyti Ukrainos asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga. Kai protestų Kijeve nepavyko numalšinti jėga, 2014-ųjų pradžioje V. Janukovyčius pabėgo į Rusiją.

Šie įvykiai sukėlė įtampą Vakarų ir Maskvos santykiuose. Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo remti prorusiškus separatistus Ukrainos rytuose. Besitęsiantis konfliktas nuo 2014 metų pareikalavo daugiau nei 13 tūkst. žmonių gyvybių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min