Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES tyrimas: suklastoti vaistai kelia vis „didesnę grėsmę“

Europoje gaminami ar ją pasiekiantys suklastoti vaistai kelia „vis didesnę grėsmę“ ir lemia rimtas ligas ar net mirtis, o farmacijos pramonei jie kasmet atsieina milijardus, rodo trečiadienį paskelbto tyrimo duomenys.
Suklastoti vaistai
Suklastoti vaistai / Lietuvos muitinės nuotr.

Nusikalstamos grupuotės gamina „vis įvairesnį vaistų spektrą“, įskaitant vaistus, skirtus sunkioms ligoms, pavyzdžiui, vėžiui, gydyti, sakoma Europos Sąjungos (ES) policijos agentūros Europolo ir jo intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) pranešime.

Nors dažniausiai pasitaiko prabangių daiktų, pavyzdžiui, drabužių ir juvelyrinių dirbinių, klastočių, profesionalios grupuotės Europoje padirbinėja vis įvairesnes prekes, įskaitant maistą, pesticidus ir automobilių dalis.

„Organizuotos nusikalstamos grupės, kurios gamina ir parduoda šias prekes, nepaiso produktų, kurie kelia didelį pavojų sveikatai, kokybės“, – pareiškė Europolo vadovė Catherine De Bolle.

Vaistuose, kuriuos nepritaikytose neteisėtose laboratorijose gamina nekvalifikuoti asmenys, gali būti netinkamų veikliųjų medžiagų, nebūti jokių veikliųjų medžiagų ar būti didelis kenksmingų medžiagų kiekis.

Grupuotės taip pat importuoja neteisėtus vaistus iš ES nepriklausančių šalių, pavyzdžiui, Kinijos, kur gaminama didžioji dalis klastočių, prieš perpakuojant jas pardavimui Europoje.

Tuomet padirbinėtojai tokius vaistus tiekia klientams, kurie juos užsako per „nesankcionuotas ir nereguliuojamas“ internetines vaistines ar socialinės žiniasklaidos puslapius ir taip „pelnosi iš stiprėjančios savigydos tendencijos ir pigių vaistų paklausos“.

Internetinių parduotuvių populiarumas leidžia nusikaltėliams siųsti vaistus klientams tiesiai į namus ir beveik išvengti rizikos būti pagautiems, o naujosios geležinkelių jungtys tarp ES ir Kinijos suteikia greitesnį, pigesnį transportavimo būdą nei gabenimas jūra ar oro transportu.

Kasmet suklastoti vaistai ES farmacijos sektoriui atsieina daugiau kaip 10 mlrd. eurų.

Spalio mėnesį valdžios institucijos suėmė daugiau kaip 800 žmonių visame pasaulyje per operaciją, pavadintą „Pangea XI“.

Operacijos metu buvo konfiskuota „potencialiai pavojingų“ prekių už 12,4 mln. eurų, o tarp konfiskuotų klastočių buvo ir pasenusių širdies chirurgijos instrumentų, neteisėtai įvežtų į Šiaurės Makedoniją, bei suklastotų kontraceptinių tablečių, paslėptų DVD pakuotėse Lenkijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius